Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnék főállású anya...

Szeretnék főállású anya lenni. Ilyen esetben megmarad arra az időre a munkahelyem míg gyeten vagyok, vagy meg kell szüntetni a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyesen vagyok,van határozatlan idejű munkaviszonyom,és most kellene visszamennem dolgozni,mert s kicsi lány betölti a 3 évet,viszont a férjem külföldön van, én pedig nem tudnám 3 pici gyerek mellett megoldani azt, hogy reggel 7.00-ra bent legyek.

kb 2 évet szeretnék itthon maradni,mert akkorra a nagy fiú már tudja vinni a középsőt iskolába.

köszi.


2016. jún. 22. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell megszüntetni a munkaviszonyt, főleg hogy GYET mellett dolgozhatsz is.

Azt viszont nem tudom, hogy kirúghatnak-e ezalatt, vagy védett vagy.


Én GYETen vagyok és dolgozom is egyszerre.

2016. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szeretném,ha megmaradna az állásom,míg GYETen vagyok, de ez idő alatt szeretnék dolgozni,csak nem a főállásomban,hanem egy kis vállalkozásban napi 4 max 6 órában.
2016. jún. 22. 11:06
 3/7 anonim ***** válasza:

GYET mellett egyébként is csak max 6 órában dolgozhatsz. Többet nem.

Nem vagy védett, megszüntethetik a munkaviszonyodat. Vagy kérhetsz fizetés nélküli szabit, és azt is megadhatják. Szóval nem kötelező megszüntetni a munkaviszonyt a gyet miatt.

2016. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De úgy tudom,hogy fizetés nélküli szabi ideje alatt nem dolgozhatok.

Illetve ha GYETen lennék, akkor ugye kapom a 25ezer pár száz ft-t és tb biztosított vagyok,ha meg fizu nélkülin vagyok se gyet pénz,se biztosítás, és fizethetem én magamnak a havi kb 7ezret.

2016. jún. 22. 11:18
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Már GYED mellett is lehet dolgozni a baba egy éves kora után, GYET mellett meg korlátlanul.
2016. jún. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, gyed mellett lehet korlátlanul, GYET mellett max heti 30 órában. ÉS a kérdező arra célzott, hogy ha fizetés nélküli szabit adnak neki, akkor nem dolgozhat.


Kérdező: szerintem akkor szüntesd meg a fő jogviszonyodat. Ez miért lenne baj?

2016. jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

gyet mellett nem vagy védett.

ugye a munkáltatónak csak csed, gyed és gyes mellett kell kiadnia a fizu nélküli szabit. egyébként most is azon vagy.

menj be és beszéld meg vele. ha rendes, akkor maradsz fizu nélkülin, mehetsz gyetre és vállalhatsz mellette részmunkaidős állást, de úgy tudom ehhez kell a munkahelyed engedélye.

ha meg kirúgnak, akkor ugyanúgy gyet és részmunkaidő.

gyakorlatilag semmi különbség nincs a kettő dolog között, mert ha megkapod még 2 évre a fizu nélkülit, akkor sem vagy védett, 2 év múlva már szó nélkül kirúghat.


gyet mellett meg nem kell fizetned a tb-ot, semmilyen körülmény között, azért van br és no összege, mert vonnak hozzájárulást

2016. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!