Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnénk kistestvért 2 éves...

Macsek21 kérdése:

Szeretnénk kistestvért 2 éves kislányom mellé, de nem tudom, hogyan éri meg jobban a támogatásokat illetően: menjek vissza dolgozni min.6 hónapot, vagy akár 2 hónap múlva is lehetnék várandós?

Figyelt kérdés
Nem tudom, sikerül-e jól leírni a kérdésemet. Tehát 2008óta egy cégnél dolgozom, onnan kaptam tgyás-t,majd gyedet. Júli 14-től Gyes-en vagyok. Most megértünk (és a helyzetünk is) arra, hogy mégegy babát vállaljunk. Arra vagyok kíváncsi igazából, hogy hogyan "éri meg jobban", milyen családtámogatási típusban részesülnék, ha 180nap ledolgozott idő előtt mennék táppénzre, kb. mekkora összeggel (%-ban), a Gyed számít-e biztosított időszaknak? A lényeg, hogy az első kislányommal jól kaptam tgyást és gyedet is, arra vagyok kíváncsi, ahhoz képest mennyivel kapnék kevesebbet, ha csak pár hónapot dolgoznék újra. Igazság szerint azért fontos a kérdés számomra, mert kislányom nem bírja a bölcsit, és nem tudom kire hagyni, míg dolgozom 3 műszakban. Párom vidéken dolgozik, hétvégente jár haza. Káosz van a fejemben, nem tudom, mit lépjek munka terén, de az eleve tervezett kistesó talán most lenne a legjobb minden szempontból (nem szeretnék nagy korkülönbséget közöttük). Nem tudom érthető-e...remélem tudtok irányt mutatni valamerre..köszönöm előre is! :)

#munka #GYES #családtámogatás #második gyermek vállalása #kisgyermek mellett munkavállalás
2016. aug. 30. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:

ha nem mész vissza dolgozni, akkor ugyanaz marad az alapod tehát ugyanannyit kapnál.

ha visszamész akkor az akkor számíthat, ha volt fizu emelésed. ha volt, akkor az lenne az alapja, annyival többet kapnál, már ha nem lépi túl a minimálbér 2x-esét

2016. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha még most gyorsan össze tudnátok hozni akkor járnál a legjobban mert gyes ideje alatt szülnél....így vissza sem kellene menned dolgozni.Kivennéd az összegyűlt szabikat majd elmehetnél táppénzre míg meg nem szülsz...eközben a 2 évesed otthon lehetne veled...és persze mivel él a munkaviszonyod ugyanazokat a juttatásokat kapnád amit a 2 évesednél.

Én is ebben vagyok en így csináltam. Most táppénzen vagyok már...egy percre sem mentem vissza dolgozni.

2016. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit azért megkönnyebbültem. Egyébként eleve így is terveztem, ahogy Kedves 2. Válaszoló írta. :) Csak vártunk, mert anyáéknál laktunk, oda nem szerettem volna mégegy babát egy szobába. Mivel kislányom 2.évének betöltéséig nem sikerült költözni, fújtuk a tesóprojektet. Munkahelyemre vártak vissza szeptembertől, a bölcsit pedig augusztus elejétől kezdtük. Ami csúszott, betegség miatt. A lényeg, hogy jelenleg már szabadságon vagyok, augusztus elejétől, így 8-án kezdek dolgozni. Tehát az időt nem tudom tolni ezzel. Muszáj leszek dolgozni menni, de csak egy hónapot engedélyeztek egy műszakban (délelőtt 7-15óráig). Utána 3 műszak... A gyerek bölcsiztetését így nem tudom megoldani...szóval akkor gyorsan össze kell hozni a kistesót...bocsi, hogy hosszú voltam, csak annyira jár az agyam. Semmi sem úgyalakult, ahogy terveztük vagyszerettük volna, nem gondoltam ezt sem, hogy ennyire nem tudok majd számítani segítségre. Próbálom a lehető legjobb megoldást megtalálni, főként kislányom érdekében, másrészt a "családi terveink", s harmadrészt az anyagiak érdekében. De már legalább látok fényt az alagút végén! :) Köszönöm mégegyszer!
2016. aug. 31. 00:17
 4/5 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Nézz annak utána hogy mivel a kicsi nincs 3 éves kötelezhetnek e 3 műszakra. Én is 3 műszakban dolgoztam ,de nálunk a kismamák,anyukák dolgozhatnak 2 műszakban míg a gyermek nincs 3 éves....csak nem tudom h ez törvény vagy csak a cég döntött így.
2016. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, rendben, utánanézek! :) Bár multicég, a hajtásról ismeretes, nemigen hajlanak szerintem a 2 műszakos megoldásra. De mindenképpen rákérdezek. Viszont mikor ugye voltam bent a szabit intézni, gondolom, mondták is volna. Igyekszem majd úgy megoldani, hogy amíg csak lehet, 1-2 műszak, 7-re járással, aztán minél előbb kistesó. Egyszerűen nem tudom másképp megoldani. Eleve így terveztünk 1 éve, de keresztülhúzta ezt minden. Most meg kapkodás van...
2016. aug. 31. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!