Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy fordulhat elő hogy...

Hogy fordulhat elő hogy valaki magához tér műtét közbe? Többször olvastam itt hogy előfordult. Már senkibe se bízhat az ember? Nem szivesen megy az ember kórházba és ez történik?!

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én magamhoz tértem, de nem altatás volt, csak bódítás seduxennel. Én bízom az orvosomban azóta is. Megbeszéltük, hogy nem sajnálja a bódítszert, nehogy bármit is érezzek. Még amikor beadta, akkor is beszéltünk róla, hogyha kell, akkor ad még, csak lazítsak. Nem is volt baj, szépen elkábultam, neki állt a küretnek, de túlérzékeny voltam a szerre, a légzésemet túlságosan eltompította, nagyon renyhe lett, és az agyam kapcsolt, pánik módozatba tette magát, "felébredtem". De ekkor már nem tudott mit tenni, gyorsan befejezte, és kaptam a gyógyszereket, hogy lehetőleg ne maradjak ott. Nem gyakori mellekhatás, a nővérke pl soha nem találkozott ilyennel, műtét után negyed óránként nézett rám, annyira megijedt. Következő küretnél már a dokim maga mondta, hogy legyen rendes altatás. Nah ott nem tértem magamhoz. Ott annyi bibi volt, hogy még magamnál voltam, amikor az aneszteziológus azt mondta a nőgyógyászomnak, hogy neki állhat. Csak a dokim szólt, hogy talán el kellene előbb altatni, ezért hívtuk, ébren már volt küret közben, most nem úgy szeretnénk. Erre annyi volt az altatóorvos válasza, hogy úgysem fog rá emlékezni, ne tökölj. A dokim szerencsére várt. Műtét után mondtam neki, hogy köszönöm, mert én emlékezek mindenre, és a jeges rémület futott végig rajtam, amikor magamnál voltam, de kiadta az engedélyt a kezdésre az aneszteziológus. A dokim annyit reagált, hogy ő megígérte, hogy többet nem kell átélnem ébren azt a fájdalmat. Szóval nem mindig hanyagság kérdése a dolog, és vannak orvosok, akikben lehet bízni.
2016. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ritka, bár a jelenlegi orvoselvándorlás miatt lehet, hogy gyakoribbá válik.


3 altatásos műtétem volt már (egyik szülés utáni küret), egyiknél se voltam magamnál. Olyan előfordulhat, hogy az altatókoktélban csak az izombénító van, de az altatószer nem, bár tudtommal már eleve keverve tárolják.


Az egyik hasi műtétemnél fogtam ki egy életunt, mogorva altatóorvost. Még nem altattak, de már rám csatolták a vérnyomásmérőt és azt a karomat becsomagolták mellém. Még javában pakolásztak, amikor szóltam, hogy rossz a vérnyomásmérő. Az altatóorvos rám förmedt, hogy ő a szakember, mit szólok bele, nem is értek hozzá. Mondtam, hogy valóban nem szakirányú a végzettségem, de

1. Felfújta magát a párna és nem akar leereszteni percek óta, nekem meg kezd leállni a vérkeringésem a karomban.

2. Rálátok a monitorra, ami szerint se pulzusom, se vérnyomásom nincsen. Ha ez valós adat, akkor feltételezem, hogy most nem beszélgetnék.


Némi morgás után kihámozta a karomat, majd ijedten mondta, hogy bazze, szedje le valaki, mert el fog halni a végtag a szorítástól. Szereltek rajta egy kicsit, utána már leeresztett és a monitoron is megjelentek az értékek.

2016. márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!