Kulfoldrol hazakoltozve igenybeveheto a gyed extra?

Figyelt kérdés
1 eves gyerkoccel koltoznenk haza Angliabol. Igenybe fogjuk tudni venni a gyed extrat, ha a gyermekunk bolcsibe megy, mi pedig apukaval dolgozunk?
2017. márc. 2. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Ahhoz kellett volna a szülést megelőző 2 évben 365 biztosított nap itthon. gondolom a férjed is kint dolgozoztt akkor. Ha itthoni munkaviszonyt létestesz, akkor kapni fogod a bérdet, de a gyerk után csak gyesre leszel jogosult, azt kapod a fizetésed mellé 3 éves koráig, plusz ugye a családi pótlék. A gyed jogosultsági feltételeinek nem feleletek meg itthoni munkaviszony híján, aminek ugye a szülés előtt kellett volna lennie, az újonnan létesített munka nem keletkeztet visszamenőlegesen jogviszonyt.
2017. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Szerencsére nem.
2017. márc. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem, de nem azért amit az első mond. Ugyanis én is külföldön dolgoztam, de jár a Gyed itthon.


Azért nem veheted igénybe, mert csak egy helyről kaphatsz ellátást. Igaz már lejàrt az ottani gyeded, de nem veheted mégegyszer itt igénybe, mert ugyanaz az ellàtàs, attól függetlenül, hogy kint és itthon mennyi ideig/összegben adják.

2017. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolso, koszi a valaszodat, ezt a verziot meg soha nem hallottam. De ez alapjan akkor pl a csp sem jarhatna Magyarorszagon, nem? Mivel azt is igenyeltem Angliaban.
2017. márc. 2. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
A családi pótlék alanyi jogon jár, ha kintről ilyen jogcímen már nem kapsz ellátást, akkor természetesen igényelheted, ahogy a gyest is 3 éves koráig. Ezek alanyi jogon járó juttatások, a magyar állampolgár (gondolom azt) gyerekednek.
2017. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

3as, pedig nem kapsz külföldi munkáért itthon gyedet. a külföldi munka csak az időbe számít bele, ellátást nem képez!

kérdező, teljesen esélytelen nektek a gyed, gyest tudtok majd munka mellett igényelni

2017. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fantasztikusan okos vagy! Hiàba pontozol le, csak tudom, hogy mit kapok! Dolgoztam külföldön,hazajöttem szülni, ottani munkaviszonyom lezártam, itthon igényeltem álláskeresõit, így minimàlbér utàn kapom itthon a gyedet. Egy szóval sem írtam, hogy az összeget beleszámoljàk. De az idõt igen és biztosítva is lettem az àlláskeresõi àltal. Tudom, hogy passzív gyed.
2017. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyilvàn nem írtam litàniàt arról, hogy itthon szültem, biztosított voltam szülés napjàn.....stb ugyanis a kérdezõnek nincs erre szüksége, hiszen õ megkapta kint az ellàtàst, ha meg nem kapott kinti gyedet, akkkr itthon se járna neki semmilyen körülmények között, még ha itthon szült volna sem. Na meg azt se mondtam, hogy kapni fog, hanem pont azt, hogy nem.

Szeretem mikor màsok meghazudtolnak! :/


Csp màs tészta, alanyi jogon jàr, ha nem kapod màshonnan az ellàtàst.

2017. márc. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!