Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha gyes alatt ( most fizetés...

Ha gyes alatt ( most fizetés nélküli szabadságon vagyok) a munkáltató 1 heti szabadságnak (5 nap szabadságot "vetettet ki") és erre megfelelőbért utalt át, amit én nem kértem, akkor ez jogos így a munkáltató részéről?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 14:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ezt az 5 napot a régi (szülés előtti)alapbéremmel számolták el,nem pedig egy emelt munkabérrel (ami tudtommal kötelező lenne szintre hozni ,mint a régi hasonló kategóriájú kollégáknál)pl.ha visszamennék kötelező lenne az emelés(szerintem..).Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 7. 14:48
 2/11 anonim ***** válasza:

Fizetés nélküli szabadság alatt nem tudsz fizetett szabadságot kivenni. Ezt hogy oldotta meg?

Amúgy egy hetre 5 nap szabadságot lehet kiadni, mivel a maradék 2 pihenonap. Tehát ha valakinek 10 nap szabija van, az konkrétan 2 teljes het

2017. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugorjunk neki újra, ezt nem értem. A teljes gyes ideje alatt valamikor kivetetett a munkáltató veled 5 szabadnapot? Vagy mikor visszavett állományba, utána ennyi volt az összegyűlt szabid?
2017. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló,igen még gyesen vagyok (itthon fizetés nélküli szabadságon) és a munkáltató 5 nap szabadságot kivetett ill pénzen váltotta meg.Nem szerintem nem ennyi az összes szabadságom a (tgyás és a gyed első évére),szerintem ez már az idei részarányos szabimból vették el.
2017. márc. 7. 15:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De ez nem így működik. Ha fizetesnelkulin vagy, ne, tudsz szabadságot kivenni. Hogy talált ki ilyet?
2017. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem értem,egyszer csak jött egy utalás a munkáltatótól,a fizu papírt most küldték,hogy 5 nap szabadság,amit nem én kértem a munkabért ezekre a napokra átutalták a számlámra.Szerintem ez már az idei részarányos szabimból vették le május végéig gyesen vagyok még.
2017. márc. 7. 16:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem a régebbről megmaradt szabidat vetették ki? Mert azt így is, úgy is ki kell adni, MIELŐTT visszamész dolgozni. Lényeg, hogy kifizessék, közben ugyanúgy kapod a gyest. Nem jártál rosszabbul.
2017. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem,de azt a gyes (és a fizetés nélküli szabi) lejárta után szokták kiadni és az nem 5 nap.Amit én nem értek az az hogy lehetek egyszerre fizetés nélküli szabin és fizett szabadságon?
2017. márc. 7. 19:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint nem fizetés nélküli szabin vagy
2017. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De fizetés nélküli szabin vagyok a kis fiam 3 éves koráig a gyes lejártáig.
2017. márc. 7. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!