Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 18 hetesen szeretnék elmenni...

18 hetesen szeretnék elmenni táppénzre, nem lesz gond ha előre szólok?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy nyilván szeretnék szólni a főnökömnek hogy kezdjen valakit keresni a helyemre, addig még van 3 hetem. Feljelenthet amiatt hogy én előre megmondtam hogy táppénzre megyek? Joggal jelenthetne fel, hogy nem is vagyok keresőképtelen? Ha meg is teszi, van esély rá, hogy engem büntetnek meg, ha az orvosom kiírt? Most kérlek ne menjünk bele, hogy miért, jó okom van rá, jogilag érdekel a dolog.....
2017. márc. 15. 12:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
hat szerintem lehet belole elore problemad, de ha megsem, az mondjuk 100 hogy nem vesz vissza szules utan. maskulonben ez nem valami etikus huzas a reszedrol...
2017. márc. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Abból lehet problémád, ha indokolatlanul ír ki a doki, és valamelyik munkatársad, vagy a főnök meglátja hogy te vásárolgatsz, vagy elutazol, mert akkor feljelenthetnek táppénzcsalásért.
2017. márc. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az hogy mi etikus, jelenlegi helyzetben már nem értelmezhető, mert amióta kiderült hogy terhes vagyok, megy a b*szogatás. 100% hogy nem mennék vissza oda dolgozni.

2017. márc. 15. 13:05
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz a keresőképtelenségre jár, előre pedig nem tudhatod, hogy keresőképtelen leszel, csak ha csalsz. Ez a probléma vele.
2017. márc. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
utolsó: köszönöm, erre voltam kíváncsi!
2017. márc. 15. 13:55
 6/17 anonim ***** válasza:
9%
Mondj fel. Az a legjobb. Mert stules utan tuti nem fig visszavenni. Hugom is igy jart. Ez van. Szerencsere nekem nincsenek ilyen jellegu problemaim. Mert en nem akarok gyereket
2017. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Fel ne mondj!


A legjobb, ha megmondod, hogy az orvosod szerint több pihenésre lenne szükséged, ha akar valakit a helyedre, akit be kell tanítani, minél előbb, mert sajnos bármikor azt mondhatják, hogy maradj otthon.

Így te leszel a rendes, mert szóltál, és az se lesz gáz, ha egy vagy két hét múlva kiír az orvos.

2017. márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
7es, egészen addig, míg el nem utazik, vagy nem megy el babaholmikat vásárolni a városba, mivel a táppénz keresőképtelenségre jár, és aki dolgozni nem tud, az jó eséllyel vásárolni, meg nyaralni se. Elég egy "jó indulatú" kolléga vagy ismerős jelentése, és máris megy a feljelentés táppénzcsalás miatt, ahol nem csak az orvost, hanem a kérdezőt is kőkeményen megrángatják.
2017. márc. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem lesz fekvőbeteg, tehát kijárhat. ÉS nyaralásról szó se volt, ne gondolj bele a kérdésbe semmit, ami nincs leírva...
2017. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Első olvasásra is arra gondoltam, hogy nem szólnék. De mikor odaírtad, hogy etikáról már szó sincs részéről, akkor meg pláne nem is kérdés. Pénteken szólsz, hogy hétfőtől nem mész, mert hirtelen gond lett. Aztán csók.

Egyébként igen, lehetne bajod belőle ahogy az egyik válaszoló írta, bár kétlem, hogy feljelentene a főnök. Mások is elmennek idejekorán, mégsincs cirkusz belőle, bár gondolom a főnök is nyilvánvalóan tudja mi a pálya.

2017. márc. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!