Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben az esetben táppénzre...

Ebben az esetben táppénzre küldhet a háziorvos?

Figyelt kérdés
Pénteken voltam 6 hetes. Vissza hivott a doki 2 hét múlva mert nagyon pici még a baba, nem volt szívhang ami alapján 5-6 hetesre mondta a korát. Tegnap begörcsölt a vesém aztán kicsit barnáztam, azóta fájdogál a vesém és rossz a közérzetem. Legszivesebben csak feküdnék,pihennék. Lehetséges?

2014. febr. 10. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg a háziorvos a nőgyógyász javaslatára vesz táppénzre, de szerintem nagyon rugalmasak, mert én is táppénzre vetettem magamat, mert sokat keményedett a hasam a 20. hét környékén. Zokszó nélkül kiírt, de aztán mondta, hogy azért majd hozzak valamit a nőgyógyásztól, hogy be legyen ő is védve...

De bármire hivatkozva állományba tud venni, ha jófej...


Én is barnáztam egyébként a 7-11 hét között több alkalommal is, de én dolgoztam mellette, azóta sem értem miért :) Ha visszamennék az időben én is tuti otthon feküdném végig, mert mindig csak dolgozós napokon fordult elő, szóval a pihenés nagyon nem árt :)

2014. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem jelent jót a barnázás. Hívd fel a dokidat,mert lehet, hogy hormonpótlásra szorulsz..Az is lehet, hogy csak egy kis hematoma, ami épp ürül, vagy lehet a legrosszabb kezdete. Mindenképp beszélj a dokiddal!
2014. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetséges.

Honnan tudod, hogy a veséd? Van veseproblémád? Ha eddig nem volt, az görcs lesz, ami kisugárzik a hátadba, derekadba. Barnázással együtt nem jó jel.

Igaz, sajnos maga a barnázás sem, nekem nem volt görcs és elhalt a terhesség.

Azonnal fordulj orvoshoz, kérj uh-t!!

2014. febr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott, hogy ilyenkor terhességgel kapcsolatos kódot írnak a táppénzes papírra, szóval sajnos a munkahelyeden tudni fogja a TB-s kolléga. De meg lehet kérni, hogy tartsa titokban 3 hónapig.
2014. febr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!