Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik hivatalba lehet lekérde...

Melyik hivatalba lehet lekérdezni a ledolgozott napokat, hogy mikortól járnak ezek a támogatások?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszem 280 ledolgozott nap szükséges, de jó lenne egy papír is erről.
2017. márc. 19. 19:24
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
57%
Ha támogatás akkor valószínűleg önkormányzatnál kell érdeklődni. A papír az a napok számáról kellhet majd az önkormányzatnak igazolásképpen és gondolom a munkahely adja.
2017. márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Elvileg a munkaviszony igazolásoknak meg kéne lennie. Ezek hiányában az Egészségbiztosítótól kérhetsz igazolást a bejelentett jogviszonyaidról vagy a Nyugdíjbiztosítótól kérhető még munkaviszony igazolás.

Ha van Ügyfélkapu hozzáférésed ezeket ott is lekérheted.

2017. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csed/gyedhez az elmúlt 2 évben 365 nap kell (szüléstől visszafele számolva), és a szülés napján is biztosítottnak kell lenned. GYes alanyi jogon jár, független a munkaviszonytól. A munkaszerződéseid alapján meg tudod nézni, hány napot dolgoztál, ezt nem is értem. Csak tudod mikor voltál munkában.
2017. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jelenlegi munkahelyemen közölték velem, hogy tudom, hogy van bejelentett munkaviszonyom? Mert én abban a tudatban voltam, hogy nekem nem volt...voltak hosszabb rövidtávú munkák de nem volt szerződés... Ezért kérdezem. Jó lenne tisztán látni.
2017. márc. 19. 21:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és annyi, hogy a 365 ben a hétvégék is beleszámolódnak, szabi, és a táppénz is?
2017. márc. 19. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fent írtam, hol lehet lekérdezni/lekérni, ha kíváncsi vagy rá. Ott lesznek tól-ig dátumok.

Nyilván egy folyamatos munkaviszony esetén hétvégére nem jelentenek ki (nem is értem, hogy merül ez fel), majd hétfőn vissza.

2017. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van ügyfélkapud azon keresztül simán meg tudod nézni az oep honlapján.
2017. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!