Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy lehet ekkora különbség a...

Hogy lehet ekkora különbség a táppénz és a CSED összege között?

Figyelt kérdés
A táppénzem 6290 Ft/nap volt, a CSED 10000 felett van. Mindkettőből igénybevettem az adó- és járulékkedvezményt 4 gyerek után.
2017. márc. 29. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A CSED-nek nincs felső határa, a táppénznek pedig van.
2017. márc. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Meg abból másfajta járulékokat vonnak, emlékeim szerint.
2017. márc. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Mert a táppénzed lehet 50 % volt (de jobb esetben is csak 60), a csed meg 70 %.

És ugye a kedvezmények százalékosak, tehát ha több az alap, több a kedvezmény is.

2017. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Csed 70% felső határ nélkül. Táppénz 60%, max. a minimálbér 2-szeres után számítva.
2017. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, a táppénz 60%. Közben kaptam előző időszakra jutalmat. Szerintem ez befolyásolhatta a CSED-et. De akkor a táppénznek is magasabbnak kellett volna lennie szerintem. Hogyan és hol tudnék rákérdezni?
2017. márc. 29. 11:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent az előző időszak?

A tp és a csed is úgy számítódik, hogy igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától vissza 180 nap átlagbére. Tehát a két ellátás alapja is lehet más! Tehát lehet, hogy a csed alapjába beleszámít a jutalmad, de a tp-be meg nem számított bele. Illetve ahogy írták a tp-nek van felső korlátja a csednek nincs.

2017. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindkettőnek ugyanaz az alapja szerintem. A terhesség elejétől voltam táppénzen. Kb. középidősen kaptam az év elejére jutalmat. Később döntött a cég a jutalomról. Amikor a táppénzt elbírálták, akkor még nem volt arra az időszakra jutalom, utólag lett.
2017. márc. 29. 12:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindegy mikorra adják, az számít, hogy melyik hónapban utalják. Bár szvsz nem ez dobta meg, mert táppénzen voltál, tehát ez kieső idő.

Nem lehet hogy az előző gyerekre is ennyi volt, és a kedvezményszabályt alkalmazták?

2017. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2 nagyobb gyerekem van, rájuk csak GYES-t kaptam, mert tanultam. (akkor még nem volt GYED extra) Több, mint 6 év folyamatos munkaviszonyom van, csak a terhesség alatt voltam táppénzen.
2017. ápr. 14. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!