Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség a betegállomány...

Mi a különbség a betegállomány és a táppénz között? 21 hetes kismamaként ma megkérdeztem a nődokit, hogy lehetne-e táppénzre mennem, de azt mondta, csak, ha kórházba kerülnék. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Most olvasom a lelet alján, hogy írt 2 sort a háziorvosnak, hogy az én kérésemre vegyen táppénzes állományba.

(elkaptam egy vírust, ezért ma délután mindenképp megyek a háziorvoshoz, mellesleg tesitanárként dolgozok és nem tudom normálisan ellátni a feladatomat, nap végére már itthon csak feküdni tudok, mert annyit keményedik a hasam, naponta több mint 10*kell 2 emeletnyit lépcsőznöm. De a nőgyógyász csak azt veszi figyelembe, hogy nem vérzek és nincs görcs.)



2016. febr. 8. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
A kismama érzi, hogy a terhessége mellet tud-e még dolgozni, ezek alapján a nőgyógyász kell, hogy adjon egy szakvéleményt, és a háziorvosod kiír. Kérdezd meg a háziorvost, hogy ez a pár sor elég-e neki, vagy keress egy másik nőgyógyászt, aki ad normális szakvéleményt.
2016. febr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%

Igaza van a dokinak.

Miert tappencsalok a terhesek Magyarorszagon ???

2016. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%

Nem, nem így van.

A nőgyógyász nem ír ki egészséges kismamát a munkaköre miatt.

Arra ott a munka törvénykönyve, hogy a munkáltatónak kötelessége olyan munkakört felajánlani, ami terhesen végezhető. Ha ezt nem tudja teljesíteni, akkor köteles felmenteni a munkavégzés alól, és alapbért fizetni.


SZóval nem, nem kell nőgyógyászt váltanod, mert ő végzi jól a dolgát, nem pedig azok, akik bemondásos alapon asszisztálnak a táppénzcsaló kismamáknak!

A vírus miatt meg a háziorvos vehet táppénzre, de annak semmi köze a terhességhez!

2016. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"ezek alapján a nőgyógyász kell, hogy adjon egy szakvéleményt"


Ja, és nem a nőgyógyász ad szakvéleményt, hanem az üzemorvos...

2016. febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Keményedik a hasa a sok lépcsőzéstől, ez szerintetek nem egészségügyi indok? Egy tesitanárnak mégis milyen másik munkakört adnának?


"21 hetes kismamaként ma megkérdeztem a nődokit, hogy lehetne-e táppénzre mennem, de azt mondta, csak, ha kórházba kerülnék"

Régen rossz lenne, ha meg kellene várni, amikor a kismama már kórházban van.


Ez a táppénzcsalás dolog meg egyszerűen felháborít. Ha egy nő alapjáraton végigdolgozza a fél életét (legalábbis ez a bevett szokás), akkor ne csalózzák már le azért, mert nehezen viseli a terhességet, és arra vetemedik, hogy elmegy 5 hónap táppénzre. Ennyi JÁR neki.

2016. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

"Ja, és nem a nőgyógyász ad szakvéleményt, hanem az üzemorvos..."


Ezt rosszul tudod. Engem a háziorvos írt ki táppénzre, mert veszélyeztetett terhes voltam. A nőgyógyásztól kellett igazolást vinnem, és a háziorvost vett állományba.

2016. febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Elány ***** válasza:

"Igaza van a dokinak.

Miert tappencsalok a terhesek Magyarorszagon ???"


Te mit keresel ebben a témakörben?

Mert hogy nem vagy várandós azt lefogadom...


Szerintem nem a népességet gyarapitó sok esetben 9honapot végig szenvedőket kéne csaloknak nevezni...


Te is biztos még 8 honaposan napi 6 orát ugrálnál a tesi orádon...

2016. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!