Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi pénzt kapok szülés után?

Mennyi pénzt kapok szülés után?

Figyelt kérdés
Ha most emelkedik a bérem és nyáron állunk neki a baba projektnek, mennyi ideig kell az emelt bért kapnom szülés előtt, hogy abból számolják a tgyást es a gyedet? Találtam erre leírást, de nem egyértelmű, hogy a teherbeesés előtti 8hónap vagy a szülés előtti 8. Nagyon fontos ez nekem! Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 31. 09:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem tgyás! Csed-et akartam írni!
2017. márc. 31. 10:28
 2/4 anonim ***** válasza:

Az igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé néznek 180 napi jövedelmet. Amennyiben szülés előtt táppénzen leszel az az időszak nem számít bele, átugorják és utána keresnek bérezett napokat.Itt részletesen leírják milyen esetben miből számolnak:

[link]

2017. márc. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor fogod kapni teljes egészében az emelt összeg alapján, ha összejön belőle 180 nap úgy, hogy a szülés hónapja, és az azt megelőző két hónap már nem számít. Nagyon leegyszerűsítve és feltételezve hogy nem betegeskedsz: ha most áprilisra kapsz emelést és a szeptembert még ledolgozod (nem vagy táppénzen veszélyeztetett terhesség miatt), akkor már megvan a magasabb összeg.
2017. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első gyerekre 10 ezret ha meg már a másodikat szülöd akkor a kettőre már 26500 Ft ot kapsz,és a többi után is + mégy 10 000 ek.
2017. dec. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!