Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jól tudom, hogy a szülés után...

Jól tudom, hogy a szülés után járó járadékokat az állam fizeti? Akkor a legtöbb munkahely miért akad ki, ha egy nő bejelenti hogy terhes?

Figyelt kérdés
Sok helyre fel se veszik az embert, ha pár éven belül babát akar vagy mikor akár évek után bejelenti, hogy terhes, akkor úgy néznek rá mint a véres rongyra. Miért van ez így? Mikor gyakorlatilag egy fillért sem kell fizetniük a munkavállaló után.
2017. márc. 26. 20:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Mert fel kell venni ujat es betanitani, ami ido. A probaido alatt az uj barmikor felmondhat, es akkor kezdodik elolrol. Aztan mikor szulesi szabibol xy visszajon, neki frissito treninget kell adni, mert 2-3 ev kieses sok.
2017. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Mert a táppénzed harmadát ő fizeti, miközben semmi haszna belőled... bejelented, hogy visszamész, majd még az első napon beadod újra a tp papírt, hogy ja bocs, terhes vagyok... és ezt eljátszod három gyerekkel. Ő 9 évig nem lát, csak néha fizeti a táppénzed.

A helyedre felvesz valakit, elküldheti mondjuk két év múlva, mert visszajössz. Aztán havi két hetet otthon maradsz a gyerekkel, ő meg agyalhat, kivel pótoljon...


Én is szültem, de könyvelőként látom, hogy főleg kisebb vállalkozásoknál igenis gondot jelent. Sajnos.

Én próbálom őket részmunkaidős foglalkoztatásra biztatni, felét a kismama, másik felét esetleg diák vagy nyugdíjas...

2017. márc. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól, hogy bejelenti, hogy terhes, akármikor elmehet táppénzre. Ennek a harmadát a munkahely fizeti. Ráadásul a táppénz idejére, valamint a gyerekkel otthon töltött idő első évére jár szabadság, és a munkavállalót kötelező visszavenni. Előfordul, hogy egy nő hónapokat táppénzen van, majd egymás után szül 2-3 gyereket, esetleg közte is elmegy táppénzre. Ilyenkor a gyes lejártakor a már rég nem létező munkakörébe vissza kell venni, és rögtön kiadni neki 2-3 hónap szabadságot.
2017. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, így összefoglalva rosszul hangzik. De elég igazságtalan, hogy minden nőről ezt feltételezik, pedig szerintem a többség szívesen dolgozna terhesen is, amíg lehet (ha az egészsége megengedi persze).
2017. márc. 26. 22:00
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
kérdező, nézz körül ebben a kategóriában, sajnos a többség nem akar dolgozni az első perctől :(
2017. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%

Nem, sajnos csak az elenyésző kisebbség dolgozik, nem mindenki akinek az egészsége engedi.

Nézz csak körbe!

Itt is naponta jut legalább egy táppénzcsalós kérdés.

2017. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Ez igy van. Én 36 hetesen még dolgoztam de sokan még meg se száradt a pisi a pozitiv teszten és már mennek is táppénzre. Plusz amig valaki otthon babázik ketyeg a végkielégitéshez is az idő. Az is többhavi penz lehet, sokszázezres tétel. Arról már nem is beszélek hogy sokan már úgy mennének egy új helyre hogy már próbálkoznak, akár már terhesen kezdenek és még titkolóznak is a próbaidő alatt (persze kb mindenki előadja hogy még nem terveznek babát). Évek múlva azért szerintem nem ennyire durva a helyzet, nagy cégnek multinak nem szamit, kis cégnél meg talán annyira már megvan a kapcsolat hogy ne nézzenek rád véres rongyként csak mert babat varsz.
2017. márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Mert aki itt ráér kérdezgetni meg válaszolgatni, általában már táppénzen van. Aki dolgozik, az meg nem ér rá. :)

Sokan doloznak a 7. hónapig.


Gazdasági szempontból érthető, hogy nem szeretik a munkáltatók, ha az ember szül, de józan ésszel átgondolva viszont nem, mert a hr-eseket és a főnököket is anya szülte, és ők maguk is anyák vaagy apák...

2017. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem multinál dolgozom, de nagy vállalatnál, több mint 100 embert foglalkoztat. Kolléganőm nemrég jelentette be hogy terhes, azóta mennek a burkolt megjegyzések irányába. Eddig úgy gondoltam szólok előre, hogy hamarosan mi is babát tervezünk, de ezek után nem fogok. Nehogy véletlenül "létszámleépítés" áldozata legyek. Közel 4 éve vagyok a cégnél.
2017. márc. 27. 00:03
 10/15 A kérdező kommentje:
Ráadásul a kollégánőm nem akar táppénzre menni a 6. hónapig, mégis így viselkednek.
2017. márc. 27. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!