Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lesz így a bruttó...

Mennyi lesz így a bruttó ellátások összege? (bruttó alapján kalkulátor segítségével már ki tudom számolni a nettót)

Figyelt kérdés

Az éven nem dolgoztam, fiz.nélküli szabin vagyok a nagyobb gyermekkel, gyesen. de megvan a folyamatos már 8.éve tartó munkaviszonyom. Ősszel születik a kistesó, hogyan állapítják meg a bruttó ellátásokat, mi alapján? (táppénz, csed, gyed)Elég kevés a bruttóm, 2014-ben mikor eljöttem 115.000/ hó volt most emelték jan.tól 171.000.re.

mi lesz az alap??


2017. ápr. 4. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Visszamész addig dolgozni? Ha nem akkor mindenképp a bruttó 115-es lesz az alap mint az elsőnél.
2017. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel azóta, hogy emelték a fizud, nem voltál dolgozni, nincsen bérezett napod, ezért csak a 115-ből tudják számolni.

Annyi lesz az alapja a következő ellátásoknak, mint az előzőeknek.

2017. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
visszamegyek "papíron, 5 nap szabit írattak ki velem de ezt én is kevésnek találom.
2017. ápr. 4. 14:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak még, hogy mindi a kedvezőbb összeget kell figyelembe venni, a mostani minimálbér 2x.nek a 70%-át vagy ha az előző gyermek után az összeg magasabb volt, akkor azt. és így telj.összezavarodtam
2017. ápr. 4. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:

"mostani minimálbér 2x.nek a 70%-át"

Ezt nem tudom ki mondta neked, de ez a gyed maximum, a 178500. Ennél többet az sem kap, aki milliókat keres havonta.

Ha visszamész pár napra dolgozni, akkor lesz bérezett napod, így a szerződés szerinti jövedelemből számolják majd, vagyis a 171 ezer forintból, így lesz bruttó 119 ezer forint a csed/gyed.

2017. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha 171.000 ft a bruttóm, akkor abból hogy lesz 119.000 bruttó szintén? bocsi, de ehhez nagyon buta vagyok.
2017. ápr. 4. 15:39
 7/8 anonim ***** válasza:
A CSED/GYED csak a "fizu" 70% sajnos, így lesz belőle 119. És ebből még adózni is kell, illetve a GYED-ből nyugdíjjárulékot is vonnak. Tehát nagyságrendileg 100 ezer ill 90 ezer lesz a nettó.
2017. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! az azért nem olyan rossz! :-) ill jobb mint az előző időszaknak.
2017. ápr. 4. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!