Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 2018. januártól GYES-t...

Ha 2018. januártól GYES-t kapok már és várandós leszek ismét, akkor miből fogják kiszámolni a CSED, GYED összegét?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy 2018. októberben szülnék. (csak elmélet). Az érdekel, hogy ha már pár hónapja GYES-en leszek, akkor utána mire számíthatok. Tudom,hogy sokan javasolják,hogy szabit kell kivenni és táppénzre menni. De, ha ez nincs, akkor mit vesznek alapul?
2017. ápr. 18. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyi lesz mint az előzö ellátás.
2017. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szerződés szerintiből számolnak (ilyenkor van egy maximuma), vagy annyi lesz mint az előző, ha az magasabb. Táppénzre azért érdemes menni, mert az GYES mellett is jár. Ha volt általános emelés a cégednél, kérd hogy módosítsák a te szerződésedet is (vagy pl visszamész, de veszel ki szabit, akkor elvileg kötelező emelniük, bár az ellátásokat ez csak ritkán befolyásolja).
2017. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Azt hittem,hogy akkor csak a GYES összege fog számítani és nem a szerződésben lévő fizum. Akkor az tök jó. Igen, tudom,hogy érdemes lenne tp-re menni. DE ezt a munkáltató köteles ilyenkor megengedni? Mármint azt,hogy bejelentem,hogy terhes vagyok, kérek pár nap szabit és szeretnék tp-re menni?
2017. ápr. 18. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen. A fizetés nélküli addig tart amig te kéred (persze max 3 éves korig), a bejelentéstől legkésőbb a 30. napon megszűnik és visszakerülsz aktiv állományba. A szabik közül meg 7 nappal te rendelkezel igy el tudod kezdeni kivenni, sőt azt hiszem ki is kell adnia visszatéréskor. A táppénzhez szintén nincs beleszólasa mert az orvosi kérdes. Persze lehet mérlegelni hogy mit szól hozza, vissza akarsz-e majd menni. De megakadályozni nem tudja.
2017. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! Csak így próbálom elképzelni a szituációt, hogy bemegyek, közlöm,hogy babát várok ugyan, de szeretnék kivenni pár nap szabit és megyek is táppénzre. A mai világban sok minden van, amit elvileg köteles megtenni a munkáltató, de mégsem teszi..Abban viszont igazad van,hogy én kérvényeztem a fizetés nélkülit, tehát kérhetem a megszüntetést is. Na, majd meglátjuk hogy alakulnak a dolgok, csak felmerült bennem ez a pár kérdés. Köszönöm még egyszer a válaszokat.
2017. ápr. 18. 15:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, sokan csinálják így.
2017. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!