Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy érdemes? Külföldön vagy...

Hogy érdemes? Külföldön vagy otthon?

Figyelt kérdés
Üdv. Pillanatnyilag Hollandiában élek és most fogom beperelni a cégemet sok ok miatt. Legfőképp mert babát várok és egyetlen indokuk ez volt a kirugáshoz és hogy nekik nem kifizetődő megtartaniuk engem. Lényegtelen. Sokat szenvedtem és szeretnék pihenni végre. Végig stresszeltem mind a 6 hónapomat. Itt kapnék 3 hónap munkanélküli segélyt kb pont szülés időpontjáig viszont a további anyasági segély ugyan csak 3 hónapra jár és utána vissza kell mennem dolgozni. Ehhez képest Magyarországon 3 évig otthon lehetne maradni. Nem lenne gond de sajnos túl drága a lakás meg a holland adó az autómra és szükségem van mindkettőre perpillanat, így okosabb lenne felmondani a lakást és az autót hazavinni és átiratni így több pénzt tudnék összespórolni a babának. Az írásomból kiderül, hogy sajnos elhagyott a baba apja amint megtudta hogy nem vetetem el a kérése szerint. Ugyanúgy nem is fizet semmit nekem. Emiatt is a stressz. Szóval ez a sztorim. A kérdésem meg az lenne, hogy hogy lenne a legmegfelelőbb számomra pénzügyileg. Igényeljem meg itt a munkanélkülit vagy otthon. Hol szüljek itt vagy otthon. Ha itt maradok nem marad semmi plusz pénzem az biztos. Kérem segítsenek

2017. febr. 3. 21:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Itthon ha csak kulfoldi m.viszonyod volt, abbol nem lehetsz itthon m.nelkuli ergo szules napon nem lennel biztositott.csak gyest kapnál.


Kulfoldon nezz jobban a segelyek utan mert nem gyerek hanem szuloi tamogatas cimen sokminden van.

Pl terhesseg alatt is jar juttatas.

A gyerek egy eves koraig meg szuloi penz ha jovedelemhatar alatt vagy.

Plusz a gyerek 3 eves koraig ha pl 4 oraban dolgozol, a fizu mellé min.450 eur t kapsz.


Kicsit jard jobban korbe a temat kint.

Itthon netzesebb egyedulallo anyakent es birosagon korozni az apát gyt miatt

2017. febr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

És ott a gyerek születése után hol akarnál dolgzni, hamár nincs munkahelyed? Mert zat kizártnak tartom, hogy a régi cég visszavenne...


Màsodszor meg a gyerek apjának ott is van gyerektartási kötelezettsége, azt fizetnie kell.


MO-on meg eleve nem kapsz semmit, mert itt nincs munkaviszonyod.

2017. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön minden sarkon van részmunkaidős állás. Itthon nincs, ezzel is megvannak lőve Mo-n az egyedulallok.


Ha nem untad meg az életed, szerintem ott mozgass meg minden követ.

2017. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Miből bérelnél itthon lakást és miből fizetnéd a rezsit, a megélhetéseteket? Ha itthon nincs biztosításod, akkor a szülésért is fizetned kell. (A hálapénzen felül). Állást pedig kisgyerekkel nem találnál.
2017. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Beszéltem 4 könyvelővel és egy holland meg egy magyar ügyvéddel is és mindenki aztmondta hogy 16 hétig kapok támogatást. utána családi pótlék 100 valamennyi euro !!negyedévenként!! annyi plusz, hogy adóvisszatérítésnél kapok valamennyivel többet évente egyszer és van még egy olyan hogy ha bölcsödébe iratom akkor kb 1000 euro a költsége havonta és abbol kapok 400 euros juttatást vissza. Ennyi... Nem beszélek hollandul, csak angolul, bevándorlóknak nem osztogatnak annyira részmunkaidős állásokat. Barátnőm is babát vár és elmondta a cégének hogy terhes azóta csak 2 napokra hívják be hetente ha meg mégis sok munka lenne és hirtelen a terhes nő is jó munkaerő akkor direkt nehéz munkára állítják be és elküldik mellőle a segítő munkatársakat. Fellkelett mondania és nem kapott munkát sehol szóval ő megis igényelte már a munkanélküli segélyt.. Sajnos nem egyszerű.. és nem csak mi ketten gondoljuk így.. Az én helyzetemre visszatérve a családom tárt karokkal vár ameddig csak jól érezem magam ott. A lakás ingyen lenne, van félre tett pénzem a többi dologra, és ismernek tudják nagyon jól, hogy nem birok sokáig tehetetlenül otthon ülni. Utána találok munkát anyukám eltud jönni velem pár hónapra babysitterkedni amíg rendbe nem jövök anyagilag.

A holland szabályok szerint meg a gyerek apja maradhat névtelen és nem köteles fizetni a gyerekért, de az én helyzetemben meg kell kérjem, és ha nemet mondd erre is ki kell térnem a meglévő ügyvédemmel.

Nem lehetséges hogy Hollandiában kérek munkanélküli segélyt viszont a többi támogatást vagy nem tudom mi az ami jár egyáltalán, azt meg otthon kérelmezem. Szeretném megtudni, hogy ez lehetséges e? A jövőmre nézve nem kértem tanácsadást. Szeretném a családommal tölteni ezt a munkanélküli babázós hónapokat. Azután én újra gond nélkül találok munkát.

2017. febr. 3. 23:12
 6/18 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy a magyar munkaügyi hivatalban már kérelmeztem munkanélküli segélyt külföldi munka után. Van egy részleg aki a külföldi munkákkal foglalkozik. Szóval tudom, hogy lehet.. Sokat kérdezősködtem, olvasgattam és szeretnék már konkrét dolgokat hallani. Sok minden lehetséges csak szeretném tudni a kritériumokat.
2017. febr. 3. 23:29
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

jól értem, te 6 hónapot dolgoztál?

ha igen akkor semmiképp se jársz jól ha hazajössz, mert itt gyest kapnál ami 25.000.-, még pelenkára sem elég, nem hogy megélni!

itthon minden ledolgozottt 1 év után kapsz 1 hónap munkanélküli ellátást... csedre és gyedre az jogosult aki itt adózik és minimum egy éve, na és persze még szülés pillanatában is megvan a munkaviszonya.

szóval vagy maradsz ott és 3 hónap után dolgozol, vagy itt az első 3 hónapban már éhen halsz a segélyből :/

nem túl jó kilátások :(

2017. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
azzal kiegészíteném magam, hogy max 3 hónap a munkanélküli ellátás, csak, hogy pontos legyek
2017. febr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem ertem, ha mar mindennek utananeztel, mindent tudsz , van 4 konyvelod es ket ugyveded, akkor miert itt kerdezgetsz ?
2017. febr. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem mindenképp kinn szülessen a gyereked, legalább akkor lesz állampolgársága. Pereld be a céget mert ezért nyugaton sehol nem rúghatnak ki. Követelj gyerektartást a csávótól. Aztan gyere haza, csak van itthon valakid akit ismersz vagy családtag akinél válságos időben meghuzhatod magad. Bar elég bonyolult a helyzeted, en biztosan nem vállaltam volna be előtte a babát:(
2017. febr. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!