Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYET-en lévő anyukákról...

A GYET-en lévő anyukákról miért gondolják azt, hogy lusták, ingyenélők, kiszolgáltatottak, felelőtlenek és még sorolhatnám?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van, jelenleg a legkisebbel vagyok itthon Gyesen, ő 2,5 éves, szeptembertől meg oviba. Tervezem, hogy itton maradok GYET-en utána is. Sokat olvasgattam a témában, és teljesen megdöbbentet az a fajta rosszindulat és ellenségeskedés amit a Gyet-en lévő anyukák kapnak.

Miért van, hogy a többség szerint ez ennyire rossz? Miben különbözik egy Gyet-en lévő egy Gyes-en lévőtől? mármint megítélésben?

Köszönöm



2017. ápr. 24. 07:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
86%

GYETre készültem egy időben én is. jelzem, habár a felelőtlennel nem értek egyet, a többivel nagyjából igen...én is itthon maradtam volna hárommal, hogy miért? mert nem szeretek dolgozni jobban mondva mindenütt jó de legjobb itthon. tehat a lustaság rám igaz...Az is igaz hogy kiszolgaltatott lennék ez esetben. Az ingyenélőség meg jó magyar tulajdonság. A magyar szeret mindent ingyen.

Gondolom le leszek pontozva, sebaj, fő az őszinteség még ha fáj is.


más kérdés hogy mégse maradtam itthon mert kettő gyermeknél úgy döntöttünk megállunk.

2017. ápr. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
43%
A GYES is csak Magyarországon van ilyen hosszú ideig. Ennek megítélése sem mindig pozitív. De aki még utána sem megy el dolgozni, az eltartatja magát az állammal és a férjével. Vagyis ingyen élő. Ezen lehet vitatkozni, hogy mennyire igaz.
2017. ápr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
66%

Gyeten az van, akinek a legkisebb gyermeke már betoltotte a 3. életévét, ergo óvoda köteles. Miután a gyerekekek egész nap óvodában/iskolában vannak, az ido alatt épp lehetne munkahelyen is dolgozni.

Én személy szerint a hagyományos csaladmodell híve vagyok, ahol a férfi az anyagiakrol gondoskodik, a nő pedig a haztartasrol, mindegy, hogy mekkorák a gyerekek, sőt, az is, hogy van e gyerek. Amit nem tamogatok, az a segélyből élés és számomra a gyes, gyet annak számít, hiszen alanyi jogon jár, nem kell hozzá munkaviszony.

2017. ápr. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
35%

A gyest nem értem miért keverik ide. 25 ezer a pelenkára és tápszerre/tejitalra elég csak és akkor még nem vettél gyógyszert, ruhát és nem vitted sehova a gyermeket.


Szerintem ez nem olyan fekete fehér..

Pl ha gazdagék (anyuka is vezető beosztásu) vállalnak hármat, az sehol nem ingyenélés. Viszont aki szegénységbe vállal, ott már egy gyerek is érdekesen hangzik.

2017. ápr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
50%
Azert, mert ha a 3. (sokadik) gyerek gyerkoc is oviba ment, anyuka mar valoban kepes dolgozni csak maximum nem akar. Ezt lehet akarhogy szepiteni (fozni akarok minden nap, hatszelet a ferjemnek, csodas nyugodt feszket, stb.) a llenyeg ugyanaz. Anyuka ugyanazt a hazimunkat csinalja mint a dolgozo anyukak, csak utobbiak a munkabol is kiveszik a reszuket. Ezert rosszabb a megiteles.
2017. ápr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom azért, 4, mert ha jól tudom az összeg is azonos, plusz ahogy a gyes, úgy a gyet is alanyi jogon jár, függetlenül attól, hogy volt e valaha munkaviszonya.
2017. ápr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
51%

Mert azok. Igényes, értelmes nőt nem elégít ki a portörölgetés és a járó mosógép nézegetése, hanem valamit dolgozik vagy tanul. Nem, nem három műszakra kell gondolni, de még egy otthonról végzett munka is jobb, mint az háztartásbeliség mögött bújtatott herevere. Régen a 6-8 gyerek és a nem gépesített háztartás mellett teljesen érthető volt a klasszikus családmodell, most viszont semmi más, mint a dolgozni lusta nők takarózása.


Persze ha valakit eltart az ura, akkor nekem aztán mindegy, probléma azokkal a nőkkel van (és ez a többség), akik otthon meresztik az alfelüket, és közben sírnak, hogy jaj, de kevés a pénz és hogy be kell osztani. Holott 6-8 órát töltenek otthon egyedül, ami alatt simán lehetne akár teljes munkaidőben foglalkoztatott, nem kopna fel az álluk, és nem is csavarodnának be, mint úgy általában az otthon ücsörgők.


Ja, és gyes ugyanez a kategória, bár a bölcsi nehezebben megoldható, ott azért árnyaltabb a kép.

2017. ápr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 anonim ***** válasza:
67%

Azért mert mi úgy vagyunk összerakva, hogy csak akkor tudjuk a magunk választását igazolni, ha a másikét lehúzzuk. :-)

Nekem pl. az nem tetszik, ha vki gyereket vállal, de aztán betegen a nagyinak kell rá vigyázni meg ilyesmi. Az ideális a részmunkaidő lehetne, de ez egyelőre csak keveseknek elérhető. Tedd, amit helyesnek vélsz, kritikusok mindig lesznek.

2017. ápr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 anonim ***** válasza:
47%

7!


Nekem több ismerősöm is van, aki felsőfokú végzettséggel haztartasbeli. Nem csak port töröl egyik sem, képesek elfoglalni magukat értelmes dolgokkal is: van, aki tanul, mindegyik segítő szülő a gyerekei iskolájában és a többség jótékonysági munkaviszonya végez. Mondjuk én külföldön élek, itt ez a normális, illetve a részmunkaidős állások.

Magyarországon nem egyszerű munkát találni már egy gyerek mellett sem, hárommal meg esélytelen, így nyilván annál, aki sir, hogy nincs pénz, nem az a gond, hogy nem akar, hanem hogy nem tud munkát vállalni

2017. ápr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
83%
A válaszok nagy része tükrözi a társadalmi hozzáállást. Szomorú, hogy ezen rugóznak. Sajnos én is azt látom, hogy az anyukáktól elvárják, hogy foglalkozzon a gyerekekkel, a háztartással, dolgozzon, közbe legyen azért csinos is, adjon magára. Egyszerűen ez mind nem fér bele egy ember idejébe, sokaknál nem segít a férj sokat, nagyszülők sincsenek mindenhol hadrendben és a munkahelyek sem elnézőek, ha beteg a gyerek vagy óvodai-iskolai program van, hozzá meg az óvónő rondán néz az emberre ha ötre megy a gyerekért a szülő. Abszolút érthető, hogy aki megteheti otthon marad, míg kicsik a gyerekek, nem értem mi ez a sok megszólás.
2017. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!