Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mellékállás után is jár gyed?

Mellékállás után is jár gyed?

Figyelt kérdés
Van egy 8 órás főállásom és egy 4 órás mellékállásom. Azt szeretném kérdezni hogy a gyed megállapításánál a teljes jövedelmet veszik figyelembe vagy csak a főállást?

2017. ápr. 29. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nyerészkedni akarsz az adófizetők pénzéből? Ha ennyit dolgozol, akkor nem vagy a gyerekeddel. Pedig a GYED is azért járna, hogy az anya a gyerekkel legyen.
2017. ápr. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Első, te agyhalott, két jogviszonyban fizet járulékot...

Kérdező, mindkét jogviszonyban megnézik a jogosultsági feltéeleket, és mindkettőben lehetsz jogosult egyszerre.

2017. ápr. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnél meg kell lennie a feltéreleknek, és összeadódva se haladhatja meg a maximum gyedet.
2017. ápr. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első válaszolónak:jó ideje két állásom van már,mindkettő után fizetem a járulékokat és most hogy terhes lettem nem lenne mindegy mennyi pénzért vagyok itthon. Ezért tettem fel a kérdést, nem lehúzni akarom a többi adófizetőt.
2017. ápr. 29. 07:52
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező, Gyed a baba fél éves korától jár, előtte a Csed van. Az első szerintem arra gondolt, hogy ha Gyed-et akarsz igényelni, akkor elvileg még Csed-en vagy egy pár hónapos babával, ami mellett nyilván nem dolgoznál két munkahelyen.
2017. ápr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem még nem vagyok Csed-en lehet pontatlan voltam. Csed és gyed mindkettő érdekel csak nem írtam le külön.
2017. ápr. 29. 08:30
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Igen, én értettem. :) A Csed-nél is mindkettőt figyelembe veszik, de az nincs maximalizálva. :)
2017. ápr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen figyelembe veszik csednél, gyednél és táppénznél is. Én is ebben a helyzetben vagyok, én mindkét munkahelytől kapok jelenleg táppénzt veszélyeztetett terhesként, külön vizsgálták, az egyik tb kifizető hely, ott ők utalnak, a másik munkáltatómnál pedig a kormányhivatal intézi és ők is utalják az ellátást. Csednél nincs semmi korlátozás, táppénznél és gyednél pedig van maximum összeg. Ahogy az előttem írok is mondták, ha megfelelsz a feltételeknek akkor fogod kapni az ellátásokat, amikért nem mellesleg megdolgoztál az elmúlt években és fizetted a járulékot. Privátban tudok ajánlani egy nagyon jó csoportot, ahol kérdezhetsz ezzel kapcsolatban bármit, szakértők válaszolnak.
2017. ápr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!