Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed alatt bejelentem hogy...

Gyed alatt bejelentem hogy ismét várandós vagyok? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretném kivenni a felgyűlt szabijaimat...azt hogy tegyem meg? Írok a könyvelőnek és intézi is? Nem beszélek a főnökömmel mert le akart fizetni hogy bontsuk meg a munkaszerződésünk! Jobban jarok a csednél ha kiveszem a szabikat?
2017. ápr. 27. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
42%

A könyvelőnek semmi köze hozzá.

A munkáltatódnak írásban kell jelezned legalább harminc nappal előbb, hogy szeretnéd megszakítani a fizetés nélkülit és megkezdeni a szabadságot.


ÉS remélem, egyszer cégtulaj leszel, és lesz egyszerre három ilyen kismamád...

2017. ápr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem értem az utolsó megjegyzésedet, ehhez mi közé a kérdezőnek. A felgyűlt szabikat, így is úgy is ki kell fizetnie a munkáltatónak. Örülök, hogy nekem nem ilyen főnökeim vannak/voltak, mint te.

Kérdező, írj a munkáltatónak, hogy megszűnteted a fizu nélküli szabidat xy időponttól és innentől kéred a szabik kiadását is. Nem tudom táppénzre akarsz-e menni szülés előtt, ha nem akkor úgy időzítsd, hogy a szabi kitartson szülésig vagy előtte 28 nappal és indítsd el a csedet. Igazából a szabi kivétele csak akkor lényeges, ha emelkedett a fizud, illetve ugye addig több pénzt kapsz. Egyébként ugye összevetik a mostani ellátásod alapját és a szerződés szerinti béred, ill. ha lesz min. 30 nap béred annak az átlagát és amelyik a kedvezőbb azt kapod.

2017. ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!