Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg CSED-en vagyok. Ha...

Jelenleg CSED-en vagyok. Ha majd a férjem veszi igénybe a GYED-et akkor kirughatnak engem a munkahelyemről? Mert ugye a GYED után itthon maradnék GYES-en

Figyelt kérdés

2017. ápr. 28. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. Igaz nyomos indok kell hozzá, de mint tudjuk, ha valaki nagyon akar, akkor meg lehet találni.

Nem tudom milyen viszonyban vagy a munkáltatóddal, bár a kérdésedből nem sok jót sejtek.

2017. ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy fenéket kell nyomós indok.Ha csed után nem te veszed igénybe a gyedet,akkor minden további indok nélkül kirúghatnak.Maximum akkor maradhatnál otthon következmény nélkül,ha a munkahelyed van annyira toleráns,hogy engedélyezi így is a fizetés nélküli szabdságot.De nem hinném,hogy ilyen létezik.
2017. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem ilyan cég ez. Azért is kérdeztem mert egy igazi patkànyok dolgoznak ott. Amikor mondtam hogy havi 20.000ft a bejárásom és jó lenne ha fizetnék azt azt a bizonyos utazási tdmogatádt amit a törvény előir erre azt a válaszr kaptam hogy jó de azr nem irja elő hogy itt dolgozzak. S
2017. ápr. 29. 07:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Második, a fizu nélkülit engedélyezniük kell, mivel ez a törvény. A gyerek 3 éves koráig kötelesek engedélyezni, ha ő kérvényezi, hogy a gyerek nevelése céljából igénybe akarja venni (nem kell hozzá, hogy ő kapja az ellátást!).

Kérdező utána néztem, ha a csed lejárta előtt megkéred a fizu nélküli szabidat (15 nappal előbb be kell jelenteni, mint ahogy elkezdenéd), akkor nem rúghatnak kell, mert felmondási védelem alá esel.

"A gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság tartama alatt a munkavállaló felmondási védelem alatt áll, azaz munkaviszonyát felmondással jogszerűen nem lehet megszüntetni."

2017. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!