Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok. Barnázt...

7 hetes terhes vagyok. Barnáztam, ezért a dokim 2 hét pihenőt javasolt. A munkahelyemen nem mondtam, h. állapotos vagyok (babonából). Ilyenkor betegszabadság vagy táppénz jár? Vagy inkább vegyek ki szabadságot?

Figyelt kérdés
A táppénzes papírból kiderül, h. mi a "betegségem". Még soha nem voltam táppénzes.
2013. ápr. 22. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
jobban jársz a táppénzzel!
2013. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A tàppénzből rögtön kiderül mert a hàzidokid ezzel a problémàval ugy fog tàppénzelni hogy veszéjeztetett vagy ami a 9-es tàppénzkóddal fut!Ilyenkor nem jàr betegszabi hanem rögtön tàppénz!20hkm
2013. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A főnököddel közöld és kérd meg ne mondja el a többieknek. Fölösleges erre a szabadságot elfecsérelni. Nyugi nem azon fog múlni a terehsséged sorsa hogy a főnök tudja-e. Tudom hogy nem tudsz tőle telejsen megnyugodni de nagyon sok kismama barnázik a terehsség elején és mégsem lesz semmi gond a babával. Pihenj az a lényeg. Drukkolok hogy midnenn rendben legyen.
2013. ápr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jártam, és én úgy voltam vele, hogy minek kummantsak, úgyis megtudják. Így a kórházból hazafelé jövet felhívtam a főnököm és elmondtam, hogy hát nem így szerettem volna elmondani, de baba lesz, bevéreztem és kórházba kellett mennem. Két hét pihenőt írt elő az orvos.

Nem mondott egy rossz szót sem, inkább ő javasolta, hogy maradjak otthon, szabadnapot kapok és amíg úgy érzem, pihenjek. Senkinek nem mondott egy árva szót sem. De úgy voltam vele, jobb, ha tudják, mivel ha ne adj' isten baj lenne, akkor úgyis szembesültek volna azzal, hogy kimaradok akár hosszabban. Illetve ha így indul a babavárás, jobb kíméletesen dolgozni tovább. Persze, nem mindegy, hogy mit mondott az orvos, miért volt a barnázás. Nekem konkrétan egy tök természetes jelenség miatt, mikor a pici csatlakozott az én vérkeringésemhez, és ez megbontotta az ereket, így kissé maszatoltam. De semmi baj nem lett, hála istennek!


23 hkm

2013. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!