Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyenkor miből számítják a...

Ilyenkor miből számítják a CSED-et?

Figyelt kérdés
Nagyobbik gyermekem fél éves korában visszamentem dolgozni, de nem arra a munkahelyre, ahonnan eljöttem. Új helyen kezdtem, a régi helyen fizetés nélküli szabadságon vagyok. Most 1.5 éves a nagyobb, terhes lettem a kicsivel, megszüntettem a fizetés nélküli szabadságot és táppénzre mentem mind a két munkahelyen veszélyeztetett terhesség miatt. Miből számítják a CSED-et? Az előző munkahelyből, az újból vagy a kettő együtt? Az előző CSED elég magas volt sok túlóra és jutalom miatt, ami az új munkahelyen nincs.
2017. máj. 10. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Az új helyen még nem leszel jogosult, de a régin még igen, így ott fogod kapni, annyit mint az előző CSED volt.
2017. máj. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az új helyen miért nem vagyok jogosult? 1 év folyamatos munkaviszony megvan ott, a szülésig a táppénzes időszakkal együtt 1,5 év meg lesz.
2017. máj. 10. 14:02
 3/8 A kérdező kommentje:
A kedvezményszabály ilyen esetben is érvényes? Mert úgy olvastam, hogy csak ugyanannál a foglalkoztatónál történő munkavégzésnél érvényes.
2017. máj. 10. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Rosszul írta az első válaszoló, mert az új munkahelyedről is jogosult leszel csedre, hisz már most megvan az egy éved, és még nem szülsz. Szóval mind a 2 helyről kapni fogod, mind a 2 helyre be kell majd adnod az igénylést.
2017. máj. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kedvezményszabály meg érvényes, hiszen hiába van új minkaviszonyod, a régi is él még ami alapján korábban kaptad.
2017. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazatok van, benéztem a dátumot. A kedvezményszabály a régi helyen lesz érvényes, és mindkét helyen külön kapsz CSED-et, amit külön is számolnak ki. A GYED viszont egy helyről lesz folyósítva, és a két helyről számolt összegeknek lesz egy együttes maximuma.
2017. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor a régire érvényes a kedvezményszabály plusz e mellé kaphatom az újra is?
2017. máj. 10. 14:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Így van. Gyed esetén meg úgy van ahogy írták, mivel a gyed maximalizálva

van, együttesen fogják figyelembe venni, és az aktuális maximumnál nem kaphatsz többet.

2017. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!