Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az orvosnál voltam és elő...

Jimmi23 kérdése:

Az orvosnál voltam és elő ugrott egy piros lap. Miszerint nem fizettem Tb-t. Ilyenkor mi a teendő mennyit kifizetni a NAV-nak? Mikortól számítják a befizetési hátralék összegét illetve ha most sikerül munkát szereznem akkor mennyit kell ráfizetni?

Figyelt kérdés
Egyetemre mentem ott nem sikerült be fejezni a tárgyaimat és abba hagytam a tanulmányaimat. Pár hónapra rá találtam munkát. Majd abba hagytam fél év után mert gyakorlatilag ingyen dolgoztam. Most munkanélküli vagyok.Az orvosnál voltam és elő ugrott egy piros lap. Miszerint nem fizettem Tb-t. Ilyenkor mi a teendő mennyit kifizetni a NAV-nak? Mikortól számítják a befizetési hátralék összegét illetve ha most sikerül munkát szereznem akkor mennyit kell ráfizetni? Vagy mi a teendő? Köszönöm előre is a válaszokat.

2014. szept. 9. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Vagy megvárod, hogy a NAV felkeressen a jogviszonyod tisztázása miatt (az orvosnak jelentenie kell, hogy rendezetlen a jogviszonyod), vagy bejelentkezel egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre a NAVhoz azzal a kezdeti dátummal, amikor megszűnt a jogosultságod.

Ha az egyetem és a munkaviszonyod között nem voltál végig jogosult a diákigazolványra, akkor arra az időre is fizetned kell (a napos passzív jogosultság figyelembe vételével)

Az összeg attól függ, hogy melyik évben hány hónapra, illetve törthónap esetén hány napra kellett volna fizetned, mivel a járulék összege minden évben változik.

Az elmaradásod akkor is behajtják, ha nem sikerül munkát szerezned (már jelentett az orvos)

Ha nem tudod kiszámolni, hogy mikortól kellett volna fizetned, menj be a NAVhoz ott segítenek kiszámolni, kitölteni a bejelentő lapot és csekket is adnak a befizetéshez.

2014. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2014. szept. 10. 01:20
 3/3 anonim ***** válasza:
... valamint, rászorultsági alapon a járási hivatal átvállalhatja ennek a járuléknak a fizetési kötelezettségét Tőled. Visszamenőleg erre nincs mód, de ha még mindig nem lesz munkád, akkor kezd el intézni.
2014. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!