Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben az esetben jár valamilye...

Eka87 kérdése:

Ebben az esetben jár valamilyen juttatás egyáltalán?

Figyelt kérdés

3 évig dolgoztam az előző munkahelyemen, ahol azonban felmondtam tavaly áprilisban, mert a férjemet hosszabb időre külföldre helyezték, és én vele mentem. Kint nem dolgoztam. Volt egy átmeneti állásom itthon (2 hét) októberben és ennyi. Nemrég kezdtem újra munkát keresni, de múlt héten kiderült, hogy babát várunk. A párom jól keres, nincsenek anyagi gondjaink, de azért szeretném tudni, hogy milyen lehetőségeink vannak. Jól sejtem, hogy az állam felől nem jár semmilyen juttatás? Ha mégis igen akkor mi? És a férjem igényelhet valamit?

Megköszönöm a segítséget, mert elkezdtem utána olvasni a dolgoknak, de még nem sikerült kiigazodnom a jogszabályok útvesztőjén.


2017. máj. 23. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

GYES-re leszel jogosult, ami 25 e/hó kb.

Ha most elkezdenél dolgozni, akkor se lenne megy a 360 nap a szüléstől visszamenőleg 2 évben.

2017. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

A párod igényelhet a terhesség 91 napjától havi 10 e Ft családi adókedvezményt. Azt a baba születése után is kaphatja minden hónapban.

Te pedig még kapsz havi 12200 családipótlékot, és szülés után egyszeri anyaságit.

2017. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugye fizetted magad után a TB-det?
2017. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Persze, rendszeresen minden hónapban fizetem magam után a TB.-t :)
2017. máj. 23. 12:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

GYES és családi pótlék fog járni, ezek alanyi jogon járnak (25,200 Ft és 12,200 Ft).

A baba fél éves korától a férjed is mehet gyedre munka mellett. Akkor neked le kell mondanod a gyest és fizetned kell majd a TB-t magad után.

2017. máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyival kiegészíteném, hogy a magzati adókedvezményt csak akkor veheti igénybe párod, ha házasok vagytok (vagyis a férjed). Egyébként csak szülés után tudja érvényesíteni.

A többit a második jól leírta.

2017. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeri anyasági is jár.
2017. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben jár

-gyes: kb 25 ezer

-családi pótlék: 12 ezer

-adókedvezmény ha tudja vki igényelni: 10 ezer


Ezen kívül kaphatsz egyszeri anyasági támogatást, kb 65-70 ezer.

2017. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az anyasági támogatás és a gyes nem függ biztosítástól, azt igényelheted, viszont a gyermeketek 6 hónapos korától a pici után a párod is igényelheti a Gyed-et, és ő tovább tud dolgozni, viszont mellette megkapjátok az ő "javán" a gyedet. (Egy ellátás igényelhető egy gyermekre vagyis ha betölti a 6 hónapos kort, a gyest le kell mondani, ha a gyedet igényli a párod.)


Gyermekgondozási díj (gyed)


2017.01.01.


A gyermekgondozási díj az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásai keretében, a gyermekvállalás támogatására nyújtott pénzbeli ellátás. A gyermekgondozási díj nem szociális juttatás, biztosítási jogviszony , illetve felsőoktatási intézmény nappali tagozatán folytatott hallgatói jogviszony alapján megállapítható pénzbeli ellátás, amely nem azonos az alanyi jogon igénybe vehető gyermekgondozást segítő ellátással [korábban gyermekgondozási segély (gyes)] elnevezésű ellátással.


Ki jogosult a gyermekgondozási díjra?


I. Biztosítási jogviszony alapján gyed-re jogosultság


Gyermekgondozási díjra jogosult a gyermeket saját háztartásában nevelő:


biztosított szülő, ha a gyermek születését megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,


csecsemőgondozási díjra jogosult szülő, akinek a biztosítási jogviszonya a csecsemőgondozási díjra való jogosultság időtartama alatt szűnt meg feltéve, hogy a csecsemőgondozási díjra való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállása alatt keletkezett, és a gyermek születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt.


Ha a párod ennek megfelel, vagyis itt volt 2 éven belül biztosítva a kihelyezéstől függetlenül, akkor ő igényelheti a gyermeketek 6 hónapos korától. Mivel nem csak az édesanya igényelheti, hanem az édesapa is.

2017. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!