Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár valamilyen támogatás két...

Jár valamilyen támogatás két gyerekre, ha egyedül nevelem őket? Kaja suliban/bölcsiben? Tankönyv? Pénzbeli juttatás?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, ami nem jövedelem függő. Relatíve magas a jövedelmünk de az albérlet Pesten és a kocsihitel a nagyrészét elviszi. Köszönöm!
2016. jan. 22. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
egy támogatás hogy lenne nem jövedelem függő?
2016. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Kocsit nem kötelező venni. Hitelre főleg.

Persze, hogy jár! Az apától gyerektartás!

2016. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
A bevétel szamit. Senkit nem érdekel, mennyi pénzetek marad.
2016. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

add el a kocsit... pesten tök jó a tömegközlekedés, egy bérlettel bárhova eljutsz :)

családi pótlékot kapsz többet, 2 gyerekre az plusz 3.000.- körül van, nem tudom pontosan.

ha magas a jövedelmed akkor nincs más, az nem az állam hibája, hogy te messzebbre nyújtózol mint a takaród ér!

2016. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Van támogatás a suliban a tankönyvek régen ingyen voltak azoknak akiket egyedül neveltek,es olcsóbb volt a menza is..nemtudom,h ezek még léteznek -e!
2016. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a sok nagyon hasznos választ! Nektek sincs jobb dolgotok?!

Azért vettem fel kocsihitelt, hogy a beteg anyámat vidéken vigyem minden másnap orvoshoz. Amúgy, az igenis az állam, vagyis egyes szereplőinek a hibája, hogy a kezdetben 35 ezres hitelem 130 ezerig ment fel!!!

2016. jan. 23. 10:15
 7/13 anonim ***** válasza:

ezen lehet vitatkozni. én egy suzukit vettem, mert azt gndtam évekkel ezelőtt, hogy a svájci frank hitellel gáz lesz, meg egyébként is, majd használom a 10éves olcsó kocsit miközben a párnám alatt összespórolok egy bmw-re.

ezek után azt gondolom, hogy vagy támogassanak engem is amiért megfontolt döntést hoztam és egy vacak autóban ülök évek óta, ne csak azt aki olyan autót vett amire nem hogy nem volt pénze, de még 10 év múlva se lesz.

de ennek igazán semmi köze a gyerekeidhez, ők a legfontosabbak -s persze anyukádnak jobbulást! :)

2016. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért, a beteg anyukádat egy régi swifttel nem tudnád elvinni, ugye???

Én 3 éve vettem 250.000-ért kp-ra, azóta elég sokat megyek vele, és elég olcsó, igénytelen autó. Persze a vágyam egy Ford Fusion, de arra nincs pénzem. A lakáshitel után talán össze tudunk spórolni rá.


Szóval azért, mert te neked hiteles kocsi kellett, ne az államtól várj segítséget!

2016. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, és nem az állam hibája, hogy eladósodtál. Forintban is felvehetted volna azt a hitelt, csak te nem akartál többet fizetni. Akkor még a forintos törlesztőrészlet magasabb volt, de elmondták, hogy azért, mert a deviza kockázatosabb.

Tudom, mert akkor vettem fel lakáshitelt. És nekem nem szállt el a törlesztőm az egekbe, mert mi forintban vettük fel.


Szóval ne az államot hibáztasd, mert rossz döntést hoztál, és rosszul alakult a világ gazdasága...

2016. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a pesti albérlet fenntartása is elég sokba fáj, így elég lett volna azt írnod, kérdező, akkor nem estek volna egyből neked.

Nekem is volt egy szerencsétlen kocsihitelem, na de az még 22 éves koromban volt, a gyerekek előtt, amikor megtehettem, hogy a kocsi miatt a fél hónapot párizsis kenyérrel húztam ki :)

Amúgy az önkormányzatnál érdemes érdeklődni.

2016. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!