Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyedülálló anyának jár-e...

Egyedülálló anyának jár-e valamilyen/bármilyen juttatás?

Figyelt kérdés

Családi pótlék nem járhat (mivel nincs "család")? ...milyen támogatás jár(hat) közvetlenül a szülés utántól? ...Nem vagyok ebben járatos. Nem lesz/nincs férjem, a baba meg úton van. A kapcsolatomnak vége, így egyedül kell végigvinni. A munkahelyem meg ideig-óráig van meg, de mindenképpen bevállalom a babót. Kérlek, segítsetek, és ne nézzetek nagyon ostobának, hogy férj és/vagy élettárs nélkül vágok ebbe bele. Köszönöm.

Tudom, hogy nehéz lesz, de egyelőre úgy kell megcsinálnom, hogy "apuci" nélkül. Talán még a nevét sem kapja meg. Kérlek, adjatok tanácsot, ha tudtok.



2013. ápr. 28. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne jarna mar csaladi potlek! Ilyen baromsagot, hogy nincs csalad, mar ne is haragudj... Nem csaladonkent, hanem gyermekenkent jar alanyi jogon. 13700.- lesz. Egyszeri anyasagi tamogatast kapsz, ha negyszer megjelensz a terhesgondozason. Ha van munkaviszonyod es megfelelsz a felteteleknek, akkor elobb tappenzt vehetsz igenybe a terhesseg alatt, majd TGYASt, illetve GYEDet. Ha nem vagy ra jogosult, akkor GYESt kapsz. Apukat be kell perelni tartasdijert.
2013. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jár családi pótlék, ráadásul emelt, mert egyedülálló vagy. Ha a szülés előtti 2 évben lesz 365 nap munkaviszonyod, és a szülés idején is biztosított vagy, akkor igényelhetsz TGYÁS-t és GYED-et. Ha nem, akkor csak GYES jár, ez kb. 25.000.-Ft. Van még egyszeri anyasági támogatás: kb. 64.000.-Ft, ami akkor jár, ha a terhességed alatt min. 4-szer megjelentél terhesgondozáson. Ha van munkaviszonyod, a terhesség 91. napjától igényelheted az adókedvezményt. (ez 10.000.-Ft/hó)
2013. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Családi pótlék nem járhat (mivel nincs "család")?"


Hát ekkora butaságot rég hallottam, ne is haragudj!!

2013. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Nyilvan a fantasztikus fideszes alltal megfogalmazott csalad lebegett szerencsetlen szeme elott....
2013. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Ja, igen, ők végül is megmondták a frankót, más család pedig - mint tudjuk - nem család. :)
2013. ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na ezért nem kell a hülyeségeket hangoztatni, nem tök mindegy, hogy egy papíron mi a család vagy mi nem? Teljesen lényegtelen, jár a családi is meg minden ami házaspároknak, sőt így még több családi jár.
2013. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én mondtam hogy hüeséget fogok kérdezni. Igen. tényleg a kormány álláspontja alapján gondoltam ezt, hogy mi van, ha ezt tényleg így veszik, mert annyira azt hangoztatják és beszéltem már egyedülállókkal és mondták hogy mennyire szörnyű ez a szegénység, és emiatt következtettem erre, de mindent nagyon szépen megválaszoltatok, köszönöm!
2013. ápr. 28. 21:04
 8/10 A kérdező kommentje:
még egy baromság, amit kérdezek. Ahogy ezt számolgatom, nagyon alacsonyak az össszegek, az egyszeri dolgokat nem vettem bele, mert nem rendszeres jövedelem. De ha pl nettó 95-100 ezer volt eddig a fizetésem 7 éves munkaviszony után, akkor mennyi lenne az, amit átlagban kaphatok? Bocs, de halvány fogalmam sincs erről.. És semmiről.
2013. ápr. 28. 21:10
 9/10 anonim válasza:
2013. ápr. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Most is dolgozol? Mert ha igen, akkor azonnal jelentsd be írásban a munkáltatódnál, hogy terhes vagy, és akkor védett leszel, nem rúghatnak ki. (persze csak ha határozatlan a szerződésed)

Ha szülés idején is biztosított vagy, akkor igényelhetsz TGYÁS-t és GYED-et. Ez a fizetésed 70%-a, a tgyás-ból csak adóelőleget, míg a gyed-ből az adóelőlegen kívül 10 % nyugdíjjárulékot is vonnak.

Ezen kívül a 91. naptól igényelheted a családi adókedvezményt, ami havonta 10.000.-Ft, és természetesen a szülés után is jár.

2013. ápr. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!