Valaki járt már így?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptemberben lesz 2 éves. Már fel is vették bölcsibe, szeretnék is visszamenni dolgozni. Már csak a pénzért is, mert míg itthon voltam, felemelték a fizumat. Viszont a napokban kiderült, hogy babát várok. Szerettünk volna tesót, de nem most, csak jóval később, de hát ugye "ember tervez"...Ha már így alakult, terméeszetesen várjuk és örülünk neki, csak nagyon megkavart ez most mindent.

Szerintetek nagyon gáz, ha szeptemberben lejár a gyedem és én visszamegyek dolgozni, akkor decemberig úgyis a szabijaimat töltöm le. Akkor már 16 hetes terhes leszek, utána meg elmegyek az utolsó 3 hónapra táppénzre. Tudom, h a munkáltatónak ez nem a legjobb, de most maradjak csak GYES-en? Más csinálta már így?

Valamint kisfiam nagyon szereti a társaságot, a bölcsit is, már minden papírunk bent van, felvették. Nem gáz, ha én kismamaként viszem a gyerekem bölcsibe? Légyszíves, kioktató, rosszindulatú megjegyzések kerüljenek!



2017. jún. 19. 12:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát igen, nem egy terhes anyukát védtem már meg itt, akit kiosztottak, hogy táppénzre mert menni 6-7 hónaposan csak mert már kényelmetlen volt mindenhogy a munkavégzés. Itt mindenki a tolófájásoknál ment be a kórházba, és a szülés után közvetlenül vissza is ment dolgozni, csak azért, hogy a munkáltatója ne sérüljön. Táppénzcsalónak meg mindennek lehordták itt szegényeket..viccesnek tartom az itteni emberek gondolkodását, valószínű még egyik se volt terhes, hogy így vélekedik. Ne foglalkozz velük. Én kormánytisztviselőként dolgoztam, és közöltem a főnökömmel, hogy gyereket tervezünk, várnak vissza szeretettel, mert meg voltak elégedve velem, szóval nem a soron dolgoztam. De több multinál dolgozik ismerősöm, és ők is merészeltek táppénzre menni, gyereket szülni, és azóta vissza is mentek már dolgozni, semmi probléma nem volt belőle. Tényleg csináld úgy, ahogy nektek jó kérdező, ne az itteni félanalfabéták tanácsaira adj.
2017. jún. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm Utolsó! Annyira jó, hogy vannak még ilyen emberek, mint Te!

Én is nagyon sok mindenkitől hallottam, hogy hasonlóan járt el, és mégis vissza tudott később menni dolgozni!

Csak mivel nagyon hirtelen jött a baba, nem így terveztük, nem így szerettem volna, ez okozott némi zavart bennem! És nem gondolom, hogy nekem kellene itthon mártírkodni 25 ezer Ft-tal, hisz, ha mindenki magába néz őszintén, biztos, hogy ha van lehetősége, mindenki a magasabb összeget választaná. Természetesen egyeztetek a munkáltatómmal is, szeretnék fairül játszani.

2017. jún. 19. 17:13
 13/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sok embernél kiveri a biztosítékot, h a kérdezőnek minden kell: magasabb fizu, magasabb gyed, állami bölcsi, h nehogy fizetni kelljen. És közben számtalan embert hoz emiatt szar helyzetben hát grtual érte.
2017. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azért azt számítsd bele, hogy lehetsz nagyon rosszul is az első 12 hétben... én mondjuk majd bele döglöttem és ki is írattam magam terhes táppénzre.
2017. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!