Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Méltányossági csed, gyed...

Méltányossági csed, gyed szerintetek járna?

Figyelt kérdés
A párom 09.21-re van kiírva. Addig dolgozni is fog, mert csak otthon kell adminisztrálni pár dolgot egy cégnél. 2015.07.21-től van a két évre visszamenőleg egy munkaviszonya 2016.01.19-ig, ez a munkaviszonyból a szülésig kiesik pár nap. Ugye attól függ mikor szül. Közben volt néha munkahelye, néha nem. Ma számoltam át és ha szeptember 21.-én szül, és dolgozik is végig akkor az utolsó 2 évben 358 biztosított napja lesz!!! 7 nap fog hiányozni! Erre adnánk be méltányossági Csed-et! Meg utána méltányossági Gyed-et, mert ha jól tudom azt újra be kell így adni. Szerintetek megfogjuk így kapni hogy 7 nap hiányzik? Ilyen kevés nap esetén van valakinek valamilyen tapasztalata?

2017. jún. 28. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
7 napra akár, de nem csak ezt nézik, hanem az egy főre esőt is. Ha te normálisan keresel, nem fogják megadni.
2017. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet próbálni. Bár úgy gondolom, ha a csedet megadják, a gyedet már nem fogják. De azt megigényelheted majd te.
2017. jún. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 babyboom567 ***** válasza:
Ezért érdemes ilyen esetben csak gyedet igényelni,mert az 2 év,a csed meg fél év.
2017. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne érdemes csak azt?

S nem kettő év, hanem a gyerek 2 éves koráig és csak a csed időszaka után, azaz 1,5 év.

Gyedet pedig az apuka is igényelhet, míg csedet nem.

2017. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem volt ez előtt a munkahely előtt (vagy mióta folyamatos a munkaviszonya) álláskeresésin? Mert ha álláskeresési járt neki, és onnan ment dolgozni, akkor azok a napok is beleszámítanak, úgy tudom.

meg kell mindenképp próbálni a méltányosságit, szerintem megadják, a gyedet meg majd megigényled te, csak akkor ne felejtsétek el fizetni az ő TBjét

2017. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hali! Végül megkaptátok? Nekünk most 8 nap hiányzik..
2021. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát már nem emlékszem, hogy oldottuk meg. Talán utólag bejelentette egy ismerős pár napra amikor pont nem dolgozott. Mivel csak pár nap volt így ő és a bejelentő sem kapott büntetést. 30 nap alatt nem foglalkozik vele a NAV!
2021. máj. 5. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!