Második baba GYES alatt születik. GYED-re vele is jogosult leszek?

Figyelt kérdés

Vagy csak GYES-t kaphatók így, hogy nem mentem vissza dolgozni ?

Az első babával meg volt a szükséges bedolgozott idő, kapok GYED-et.


2017. júl. 18. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megvan meg a munkaviszonyod?

Amennyiben igen, ugyanugy kapsz csedet es gyedet, mint az elsovel. (Illetve tappenzt is kaphatsz parhuzamosan a nagyra jaro ellatasokkal, ha idoben lepsz.)

2017. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan így vagyok. GYES alatt született a kicsi. A kicsire kapom a CSED-et (később a GYED-et), a nagyra még 3 hónapig a GYES-t.
2017. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló ! Táppénzt hogyan kaphatok ? És meddig tudok intézkedni, hogy időben legyek ?
2017. júl. 18. 15:43
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Mikorra vagy kiirva? Azert kerdezem, hogy erdemes-e meg lepned.


Gyakorlatban: irsz a munkaltatodnak, hogy vissza akarsz menni. 30 napon belul koteles visszavenni, es aznap kiiratod magad tappenzre. Igy jar az ellatas a nagyra, ezzel parhuzamosan a tappenz a veszelyeztetett terhesseg okan.


A torteneti huseg kedveert jegyzem meg: ezert a munkaltato nem lesz oda, a tappenzharmadot neki kell fizetnie. Igy ha nagyon tiltakozik, es te mindenkeppen oda akarsz visszamenni, akkor nem biztos, hogy erdemes eroltetni. De kozszferaban pl. nem szolnak erte. En nem itt dolgozom, de nekem is magatol ertetodonek tekintette a munkaltatom, hogy akkor tappenz. De olvastam mar cifra esetekrol...

2017. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2018.március 2-re vagyok kiírva.
2017. júl. 18. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor meg nagyon az eleje. Te tudod, milyen a viszony a munkaltatodd, illetve hogy az orvos hajlando-e tappenzre venni. Ha betoltod a 12. hetet, utana erdemes megprobalkoznod vele, ha adottak a feltetelek.
2017. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!