Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Másfél év alatt 3 formában...

Másfél év alatt 3 formában lettem bejelentve! Mi jár így a szülés után?

Figyelt kérdés
Egy hónapos kismama vagyok, másfél éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Az elso félévben 4 órára a másodikban 6 órára most pedig 8 órában vagyok bejelentve. A bruttóm 160000. - Nem végzek nehéz munkát ezért szeretnék végig dolgozni, legalábbis amíg tudok! A kérdésem az lenne, hogy ha minden rendben lesz a terhességem alatt akkor mikor hagyjam abba a munkát 10 nap szabim is van még, és utána miket kell igényelnem és milyen összegekre számíthatok? A válaszokat előre is köszönöm!
2017. júl. 27. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy hónapos.... (mély sóhaj)...


Tök mindegy az óraszám, az számít, hogy be vagy jelentve. A cseded 95 lesz , a gyeded 85.

Ha nem kell táppénzre menned, akkor szülés napjától kell igényelni a csedet, ha valami gond van és táppénzre kerülsz, akkor szülés előtt (kiirt dátumtól számítva) 28 nappal éri meg.

2017. júl. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!