Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A 12. hetes genetikai ultrahan...

A 12. hetes genetikai ultrahang vizsgálaton a kórházban is kiállítják a családi adókedvezményhez az igazolást?

Figyelt kérdés
Akihez járok magánba nőgyógyász, ő csak a 16. hèten állítja ki ezt az igazolást. De fèlek, hogy azzal lekèsem az igènylèst. Már 07.30-án betöltöttem a 12. hetet.
2017. aug. 1. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Az adókedvezményt már csak jövőre tudod igényelni. Teljesen jó időben vagy. Ha meg havonta akarod most visszaigényelni, akkor meg buksz egy két hónapot, gondolom az nem olyan nagy gond.


Amúgy én nem havonta kértem, szóval nem tudom az hogy megy. Én egy összegben igényeltem vissza adóbevalláskor. Tavaly szültem és idén kértem vissza májusban.


Ja igen, ezt visszamenőleg lehet kérni, szóval nincs határidő a beadásra. Talán egyedül a jövő május, adóbevallás.

2017. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi igazolás nélkül beadtuk, a férjem igényelte, havi formában. 4 héttel később lett meg a papír, de mivel azt nem kell leadni, teljesen mindegy volt. Júliusra is jár nektek, úgy igényeljétek visszamenőleg is. :)
2017. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem a 12. hét betöltésétől jár, hanem a fogantatástól számított 91. naptól. Ez minimum a 13. hét betöltése, de kekecebb helyeken az utolsó vérzéshez hozzáadnak még két hetet és csak a 15. hét betöltéséről állítják ki az igazolást. A 12. hét betöltésénél még semmiképp nem vagy jogosult.


Ha 07.30-án töltöd a 12. hetet (ami még csak a 84. nap egyébként), akkor a 91. nap mindkét számítással augusztusra esik, onnantól jár csak az adókedvezmény.

2017. aug. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

kekecebb helyeken az utolsó vérzéshez hozzáadnak még két hetet és csak a 15. hét betöltéséről állítják ki az igazolást.


És ők csinálják jól, mert a nav ellenőrzéskor is így számol.

2017. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen mindenkinek a segítsèget! Erre nem figyeltem, hogy a 91. nap betöltèse a lènyeg, nem pedig a 12. hèt.
2017. aug. 1. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!