Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 18. heti vizsgálaton mire...

18. heti vizsgálaton mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
Hüvelyi lesz még mindig az ultrahang? Nektek mekkora volt a baba? Megtippelték már a nemét? Vagy kiderült bármi más?

2017. ápr. 18. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

hasi uh volt, bár már 8 és 12 hetesen is hasival nézték a babát.

BPD 44mm

HC 165mm

AC 142mm

FL 29mm

Súlyát majd 300g-ra becsülték.


kislányt mondott akkor a doki, bár nem tudta mégnézni rendesen, majd mentünk 25 hetesen 4d-re ott is lányt mondott.

2017. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasi ultrahang volt.

Mi a 19. héten voltunk a II. genetikai UH vizsgálaton:


BPD: 44 mm

THQ: 45 mm

FL: 31 mm volt.


Vizsgálták a koponyát, a gerinc szerkezetét, a hasfalat, a szívműködést, a magzat mozgását, a rekeszizmot, a gyomrot, a hólyagot, a veséket, a csontokat, végtagokat.


Megnézték a lepény tapadását és a magzatvíz mennyiségét, illetve a köldökzsinór erezettségét.


Mivel nekem pont aznap volt egy csepp vérzésem ezért a méhet, méhnyakat is vizsgálták.


Már a 12. héten 60 %-ra megmondták a baba nemét, így nem ért minket meglepetésként amikor mondták, hogy még mindig nem változott semmi ezen a téren. :)

2017. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasi uh volt, alaposan átvizsgálták minden porcikáját. :)


Ekkor tudtam meg, hogy kislány, előtte nem tippeltek, de ekkor biztosra mondták.


Méretei:

BDP: 48mm

AC: 144mm

FL: 34mm

NBL: 7mm

PT: 3mm

Becsült súly: 390g

2017. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi már a 16. héten 4D-s babamozin megtudtuk, hogy kislány lesz. :-)

Méretei a 18. héten:

BPD: 40mm

AC: 134 mm

FL: 28 mm

Ekkor még medencevégű fekvésben volt, ami mára (22. hétre) koponyavégű lett. Nézték még: fej, szív, mellkas, rekeszizom, gyomor, vesék, húgyhólyag, végtagok (ezekhez annyit írtak, hogy eltérés nincs).

2017. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ hova mész, és ott mi a szokás. Nekem csak FL-t és BPD-t néztek, az alapján kort számolt a gép, ami megegyezett a valódi terhességi korral. A szerveit nézte végig az orvos: szívét, gerincét, gyomrát, húgyhólyagját, meg a végtagokat. Hüvelyi vizsgálatok is volt. A nemét nem mondta, én meg nem kérdeztem, mert még nem akarjuk tudni.
2017. ápr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!