Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit kell beirni egyedülállóság...

Mit kell beirni egyedülállóság megszűnése idejéhez?

Figyelt kérdés
Szóval, lányom után kapok 38.350 ft-gyes +csp. A kicsi most májusban született de csak gyest kaptam a két kicsire, mert elvileg kiküldtek egy papirt hogy miota nem vagyok már egyedülálló, mert a kicsi már az apukája nevén van meg stbb... Szóval együtt voltunk már egy ideje ill.vagyunk de mégis milyen időpontot irjak a papirra? Eddig is együtt voltunk csak a nagyobbik nem volt a nevén mert nem intéztük el egyből... Költözés stb... Szóval most ilyenkor mivan?

#GYES #EGYEDÜL ÁLLÓSG MEGSZŰNÉSE
2017. aug. 4. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Talan miota egy lakcimen vagytok.


De miert kellett a nagyobbat a nevére venni?

2017. aug. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez kellemetlen. Akkor kell be jelrnteni mikor összeköltöztetek. Vissza kell majd fizetni a többlet pénzt büntető kamattal. Ismerősök tavaly szívták meg ugyam ezzel.
2017. aug. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták az egyedülállóság kezdeténél, hogy ahol azt éreztem. Tehát ahonnan szerintem nem voltunk egy pár. Azt írtam be, mikor megcsalt.


Szerintem te is azt írd őszintén, ahonnan a barátodnak nevezted az ismerőseid előtt.


Ebben az esetben vissza kell majd fizetni a jogtalanul felvett pénzt, ami kb 3 ezer forint havonta.. nem tudom, hogy jár e rá büntetés.

2017. aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"a nagyobbik nem volt a nevén mert nem intéztük el egyből"


Később sem lesz csak úgy, kivéve, ha örökbe fogadja. De ahhoz az édesapa "hozzájárulása" kell.


AMúgy csak a családi pótlék különbözetet kell visszafizetned, mert hát csak azt kaptál többet az egyedülállóság miatt.

2017. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mindkét babám egy apától van, a nagyobbikat csak születése után vette a nevére mert sok minden közbe játszott költözés stb... mindegy is, a kicsit már a kórházban elintéztük
2017. aug. 15. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!