Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha Gyes alatt ismét terhes...

Ha Gyes alatt ismét terhes lettem, (de még nem jelentettem be a munkahelyemnek) kirúghatnak?

Figyelt kérdés

2017. aug. 8. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell bejelentened, hogy védett légy, de a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy kirúghatnak és te meg mehetsz a munkaügyi bírósághoz, hogy "hahó, terhes vagyok" és nekik vissza kell helyezniük.

Kivéve, ha felszámolás, csoportos leépítés... stb. vállnak meg tőled.

2017. aug. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
9%
Sokra megy veled a munkaadód.
2017. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm szépen.

Majd bejelentem természetesen, csak még megvárom a 12. hetet.


2-es ezt, hogy érted, kifejtenéd?

2017. aug. 8. 17:10
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Nehogy már az ő hibája legyen, hogy ilyen pocsék szabályozás van! Mivel nem a munkaadó érdeke, hogy gyerekek szülessenek (sőt...), szvsz az államnak kellene állnia az összes, ezzel kapcsolatosan felmerülő, jelenleg munkaadói kiadást (igen, tudom, bilibe lóg a kezem). Mert a jelenlegi állapot se a munkaadóknak, se a nőknek nem jó.


Ráadásul sokan úgy csinálnak, mintha a nők magukat ejtenék teherbe, orvul, hogy a munkaadóval kib.szanak, mintha nem lenne - normális esetben - mellettük egy férfi is, és nem kettőjük akaratából jött volna létre az a gyerek.

2017. aug. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképpen az lenne a korrekt, ha bejelentenéd mielőbb. Sehogy nem rúghatnak ki, most is védett vagy, ha bejelented, akkor meg pláne. Viszont jobb lenne, ha nem csak magadra gondolnál (erre utalt #2), a munkáltatóval szemben elég nagy kib...s ha nem adsz tájékoztatást és esélyük sincs veled tervezni. Ebben az esetben tényleg nem csodálkoznék, ha nem várnának vissza.
2017. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-ös köszönöm, ebben teljesen igazad van. Több mint 10 évet dolgoztam a cégnél, lojális a cég érdekeit sokszor a sajàt èrdekeim elé helyezô munkavállalònak tartom magam, és így is ismernek.

De gondolom a pozitív terhességi teszt másnapján kevesen rohannak a feletteseikhez, azzal, hogy terhesek.

A 12. hét szokott egy nagy vízválasztò lenni, babonaság, vetélés esélyének csökenése és minden más szempontbòl. Ezt tartom ésszerûnek kivárni, vagy ez is sok lenne? Lehet rosszul gondolom.

Semmiképp sem akarnék kiszùrni senkivel, ez ellenkezik az alaptermészetemmel, szeretnék még ide visszamenni dolgozni.

Ez most így alakult, és nagyon örülök a babának, bár az idôzítés nem kedvezô a munkahelynegtartása szempontjábòl.

2017. aug. 12. 15:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Ki nem rúghatnak, de sajnos megoldhatják, hogy ne legyen kedved visszamenni. A beosztásodat nem kötelező fenntartani neked, így gyakorlatilag bármilyen alantas munkakörbe visszavehetnek.
2017. aug. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam, hogy még a 12. hét előtt vagy, így még egyértelmű, hogy nem kell a munkáltatóhoz robbanni rohanni. Jelenleg is védett vagy a GYES miatt, nem kell aggódni. Amint biztos vagy a dolgodban, jelentsd be. Ha eddig jó munkaerő voltál, ezután is vissza fognak várni, de az tény, hogy ~6 év kihagyás után egyáltalán nem biztos, hogy ugyan abba a pozícióba. Cégtől vásárol függ, de jó eséllyel az a pozíció már tényleg nem is fog létezni és nem csak azért, hogy veled kiszúrjanak, hanem azért, mert ennyi idő alatt az üzleti élet több 180 fokos fordulatot is képes venni. De ezen szerintem akkor kell majd aggódni, amikor úgy úgy érzed, hogy itt az idő. Addig elég dolgod lesz a gyerekekkel :) sok boldogságot a picihez :)
2017. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy még írtatok:)


Jò munkaerônek tartanak, de ebben teljesen igazatok van, hogy ennyi év kihagyása után nem lesz egyszerû a visszatérés.

Nincs semmilyen pozíciòm, egyszerû beosztott vagyok, pénzügyi területen. Fônökeim mindig is szerettek, mert megbízhatò vagyok, jòl teljesítek.

Ráadásul nem vagyok már fiatal 41 éves, így gyermekre szinte ez az utolsò esélyem, emiatt ezen nincs mit bánkòdni, hogy jò vagy rossz volt az idôzítés, mert késôbb már nem jöhetett volna, viszont tudom, hogy negyvenes éveim közepèn akár ide visszatèrni akár máshol ùjrakezdeni nem lesz egyszerû.

2017. aug. 13. 13:22
 10/11 anonim ***** válasza:
A franc tudja? Ami biztosabb, hogy a kollégák a hírre inkább berúghatnak.
2017. aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!