Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a teendő, ha új munkahelyre...

Mi a teendő, ha új munkahelyre megyek, de megtudtam hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Tegnap mondtam fel, egyenlőre álláskeresésire megyek. Viszont jövő héten jönne meg, de semmi jele, ezért gyanakszom. Ha most váltok munkahelyet és terhes vagyok, milyen gyes, gyed lesz? Hogy működik ez az egész, mert abszolút kezdő vagyok a témában... Ezelőtt 2 éves folyamatos munkahelyem volt.
2017. júl. 20. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Amennyiben a szülés időpontjában lesz munkaviszonyod, gyed jár. Ha nem lesz akkor gyes.
2017. júl. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Most akkor már tudod vagy még egy hét van a mensiig?

Előre szerintem felesleges aggódni.

Ha a szülés napján van munkahelyed akkor CSED ill GYED jár ha nem lesz akkor GYES.

2017. júl. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy hettel menzesz elott nem kell, hogy jele legyen. Raadasul premens es koraterhes tunetek megegyeznek szoval ennyire elore full felesleges ezen agyalni. Ha nem jon meg, tesztelsz es kesz. De mivel mar felmondtal, ez mar tokmindegy, nem tudod visszacsinalni.
2017. júl. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent ha meg sincs az uj munkahely lehet hogy honapokig nem is lesz, de az is lehet, hogy terhes sem vagy.
2017. júl. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%

Ha találsz új munkahelyet, az első perctől védett vagy, ha kiderül a terhesség. A harmadik hónap után vagy köteles bejelenteni egyébként.

(Ismerős volt így, babaprojekt idején váltott munkahelyet, nagyon alaposan utánanézett. Terhesen nem rakhatnak ki próbaidőre hivatkozva sem - az már más kérdés, hogy mennyire szívesen vesznek vissza később, de ez már nem aktuális probléma.)

2017. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Próbaidő alatt indok nélkül elküldhetik! Ha pedig mégis indokol, elég annyit is mondani "nem illik a csapatba" és kész!

Kérdező! Mikor kezdesz az új helyen? Egyébként a gyes alanyi jogon jár, a gyermek 3 éves koráig, ez 25 000 forint. A Gyed a gyermek 2 éves koráig jár, azt pedig az átlagjövedelmed alapján kalkulálják! Amennyiben nem lesz a szüléskor munkaviszonyod, nem jár gyed!

2017. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5!

Nem igaz. Először is nem köteles bejelenteni a terhesség már jopar éve. Másodszor próbaidő alatt bármikor elkuldhetik, nincs olyankor vedettseg

2017. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szóval a GYED jobb mint a GYES, még ezt se tudtam. :D Mindenkinek köszönöm a válaszát, okosabb lettem. Mennek a zöld kezek.
2017. júl. 21. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!