Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkáltatómnak 12 hetesen...

A munkáltatómnak 12 hetesen elmondtam, hogy kismama vagyok.2 hétre rá váratlanul elbocsátottak. Mi a teendő, hogyan tovább? Kapok így GYED-et?

Figyelt kérdés

Direkt megvártam az 1.trimeszter végét a bejelentéssel. Mivel nem fizikai munkát végzek, szerettem volna addig maradni és ugyanúgy dolgozni tovább, amíg azt nem tartottam volna túl megterhelőnek. A főnökségtől az elején olyan reakciót kaptam, amire vártam. Örültek, gratuláltak, 3 éve dolgozom a cégnél. Alig több, mint 2 hét elteltével indoklás nélküli "közös megegyezéssel" íródott szerződésbontást adtak a kezembe. Rettentő kedvesek, felajánlották, hogy a felmondási időmet ledolgozhatom.

Szabadkoztak, közölték a munkámmal semmiféle probléma nem volt, de ők nem tudnak és nem is akarnak táppénzeket fizetni és egyéb járulékokat intézni, ami az én terhességemmel jár együtt.

Még nem tudom, hogy érdemes-e további lépéseket tennem, de érdekelne, hogy a fent említett esetben, tehát ha a leendő szülésemet megelőző 2 évben bőven eléri a 365 napot az állományban töltött napjaim száma, de konkrétan szüléskor már nem állok munkaviszonyban, ugyanúgy igényelhetek GYED-et?


2017. aug. 14. 19:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Munkaugyi birosagra mennek elosszor is. De mivel megvan a 365 nap biztositott munkad igy jar a gyes, gyed.
2017. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

És te hülye aláírtad? Milyen lépést akarsz tenni, amikor nem kirúgtak, hanem belementél, hogy megszüntessék a jogviszonyod?

Nem kellett volna aláírni és még ma is ott dolgoznál és kapnál mindent.

2017. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Én hülye, pénteken kaptam kézhez ezt szerződésbontást. Lehet nem hangsúlyoztam kellőképpen, de egy szóval sem említettem, hogy bármit is aláírtam volna. Azért köszi!
2017. aug. 14. 19:15
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Aláírtad a közös megegyezést?

Ha igen, akkor nem tehetsz semmit. Nem jár GYED, ha a szülés pillanatában nincs munkaviszonyod. Hiába van meg a két éved. Nagy butaságot csináltál.

2017. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek nem kellett volna aláírnod a papírt. Amikor az orrod elé tették a papírt, neked mosolyogva fel kellett volna állnod az asztaltól, és közölni velük, hogy sajnálod, de addig nem írsz alá semmit amíg nem beszéltél egy ügyvéddel. Majd ki kellett volna sétálnod a teremből.

De ha aláírtad akkor nincs további lépés amit tehetnél. Végül is beleegyeztél a munka megszüntetésében..

2017. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is amondó vagyok, hogy nem kellett volna aláírnod a közös megegyezésről szóló papírt. Ugyanis jogtalanul bocsátottak volna el. Nem voltál próbaidőn, tehát ha munkáddal nem volt gond, akkor nem bocsáthattak volna el. Illetve részletesen meg kellett volna indokolniuk, hogy miért bocsátanak el. De ha semmi baj nem volt a munkáddal, akkor nem lett volna mivel indokolniuk. De így, hogy gyakorlatilag te belementél a közös megegyezésbe, így rosszul jártál.

Egyébként hiába dolgoztál előtte ennyit ott, ha a szülésed pillanatában nincs biztosítási jogviszonyod, akkor csak gyest és családi pótlékot fogsz kapni.

2017. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor aláírtad vagy sem?
2017. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Jajj..az oké, hogy elmodtad és megvártad az 1. Trimeszter végét, de gondolom nem vittél a nőgyógyásztól 91. napos terhességről igazolást, akkor védve lettél volna valamennyire, mert mehettél volna a munkaügyre, hogy semmi egyéb indokuk nem volt az elbocsájtásodra csak az hogy várandós vagy...de így? A szó elszáll az írás megmarad!
2017. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Ja, akkor jó. Nehogy aláírd. Védett vagy, sem közös megegyezéssel, sem máshogy nem rúghatnak ki. Ha fenyegetnek se ijedj meg, akkor te is szólj vissza, hogy munkaügyi bíróságra mész. Akkor majd bekussolnak, ne félj.
2017. aug. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem írtam alá természetesen! Ugyanúgy bementem ma dolgozni, a hangulat maximálisan feszült volt, mintha arra várnának mikor adom már oda a papírt..nem ehhez vagyok/voltam hozzászokva a munkahelyemen, ezért vagyok elbizonytalanodva azzal kapcsolatban, mi ilyenkor a helyes..
2017. aug. 14. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!