Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ilyenkor mi a teendő, ha...

Ilyenkor mi a teendő, ha beteg lesz a kismama?

Figyelt kérdés
14 hetes kismama vagyok.A helyzet az hogy már tegnap is kapargatott a torkom.Ma reggelre pedig nagyon is fáj,az mellett hőemelkedésem van,hol köhögök állandóan hol hangom nincs.És félóránként szaladgálok a mellékhelységbe, amit nem tudom nevezhetek e már hasmenésnek.Itthon vagyok de többnyire ügyeket intézek.Mert veszélyeztetettnek számítok mert a 12 hetes UH-n a méhszájon volt még csak a placenta.Mindig jól felöltöztem bár ez a hideg meleg váltakozás nem a legjobb.Ráadásul a terhesrendelésünk várója is egyben van a fül-orr-gégészetével,amit szerintem nem kell tovább ragozni...most menjek vissza a terhesrendelésre ami 15 percre van tőlem,vagy a háziorvosomhoz aki 2 órára?!
2013. máj. 30. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Több terhesség után az a tapasztalatom, hogy amíg nincs lázad 38 feletti csillapíthatatlan, addig nem érdemes dokihoz menni, mert SEMMIT nem ír fel, ami ne lenne vény nélkül patikában is kapható.

Otthon kúráld magad, egyél diétásan, fogyassz sok folyadékot (erre különösen ügyelj!) és pihenj amennyit csak lehet.

Jobbulást!

2013. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen ez idáig stimmel is.Csak mivel veszélyeztetett a terhességem,így az orvos azt mondta bármi baj van ,egyből orvos!
2013. máj. 30. 10:08
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez egy vírusos fertőzés, amit a tüneteid alapján leírtál.

Erre csak tünetenyhítő gyógyszerek vannak, mivel a vírusra nincs gyógyszer, azt a szervezet győzi le.

Amire nagyon figyelj és ha lehet, akkor kerüld el most egy darabig az emberek közé járást, főleg beteg emberek közé járást, mivel ha felülfertőződsz baktériummal, ott lesznek a gondok. Ha tartós lázad lenne, ami 3 napnál tovább tart, ha benáthásodsz vagy köhögni kezdesz és a váladék zöldes-sárgás lesz, akkor az már nagyon gyanús, hogy felülfertőződés van és ott már antibiotikumos kúra kell, mivel a baktériumok ellenszere az antibiotikum. És ha valakinek a bakteriális fertőzés van elhanyagolva, annak lehetnek igen komoly szövődményei.

Szóval elmehetsz orvoshoz, csak nem sok értelme van, mert amit a patikában is megkapsz vény nélküli tünetenyhítő gyógyszereket, attól különbözőt az orvostól sem fogsz kapni.

Amúgy a hidegnek csak annyi köze van a megfázáshoz, hogy gyengíti az immunrendszert, ami így kevésbé tud a fertőzések ellen védekezni. De a megbetegedést mindig kórokozó, vírus vagy baktérium okozza. És ezt csak azért írtam le, mert írod, hogy mindig jól felöltöztél. Az nem jelent semmit. Ha gyenge az immunrendszered és találkozol egy beteg emberrel, akkor elkapod tőle a kórokozót és beteg leszel. Függetlenül az öltözködéstől.

Jobbulást!:)

2013. máj. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A jól felöltöztem részt arra írtam pontosan hogy nem megfázás,és amit leírtál,mind tisztában voltam,a lányeg akkor a kérdésben,kifejtem hogy értsétek!Veszélyeztetett terhesen!!!(mivel normál esetben nem hanyagolják úgy el mint az egészséges terheseket),mi a teendő,hova küld az orvos,mit ír fel.Mivel minden veszélyeztetett terhes kismamának jó esetben,pl nekem is elmondták,bármi baj van bele értve megbetegedést is,orvoshoz kell fordulni(csak azt nem hogy terhes rendelés vagy háziorvos),rossz esetben kórház megfigyelés.
2013. máj. 30. 11:50
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor sem tudnak semmit tenni, ha veszélyeztetett terhes vagy, kár bemenned.
2013. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy szimpla vírusos megfázással elmehetsz a háziorvoshoz is, de ha nagyon akarsz, nőgyógyászhoz is. Még akkor is, ha veszélyeztetett vagy.

De a nőgyógyász sem fog rá más gyógyszert, mint tünetenyhítő gyógyszert felírni. Már ha egyáltalán ír fel. Mert lehet azt mondja, hogy igyál sok folyadékot, mondjuk kamillateát. És ne szedj még tünetenyhítő gyógyszert sem. De ezzel azért a háziorvos is tisztában van.

De ha elmész beteg emberek közé, ha várni kell beteg emberek közt, azzal nagy eséllyel kiteszed magad annak, hogy antibiotikumot kell majd szedned, mert felülfertőződsz. Viszont vírusra meg semmilyen gyógyszer nincs. Maximum olyan, ami megállítja a szaporodásukat, de azt nem tudom, hogy ún. megfázásos vírusok ellen van-e. Mert bizonyos vírusok ellen van. Tehát ha nem lesznek felülfertőződésre utaló tüneteid, akkor magától is el fog múlni a betegség. Csak a tünetek miatt szenvedsz.

És ha véletlenül még antibiotikumot kell is szedned, még az is jobb, mintha nem lennének a kórokozók elpusztítva, mert az sokkal nagyobb veszély.

Szóval szerintem elmehetsz oda, ahová akarsz, csak ne lepődj meg, ha ott se mondanak majd mást, mint amit mi mondtunk.:)

2013. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Figyelj, hiába vagy veszélyeztetett terhes, a vírus az vírus. Ha maga a miniszter lennél akkor sem tudna semmit felírni az orvos.


Szedhetsz vitamint, ihatsz hagymateát, bevethetsz bármit amivel segítheted gyengéd módon a gyógyulást, de ennél több egyszerűen most nincs.


Ha attól megnyugszol, hívd fel az orvost és ő elmondja majd ugyanezeket.


Arra figyelj, hogy csak olyan készítményt vegyél be, amit terhesen is szabad, tehát kombinált készítményt (pl. Coldrex) ne szedj be.


A lepényed meg még szépen elhagyja majd a méhszájat, hiszen még csak most indul majd meg a növekedés.

2013. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom ti milyen orvosokhoz jártatok,vagy mennyire vettek titeket és a babátok egészségét ott komolyan.Most beszéltem az orvosommal aki azt javasolta hogy menjek be hozzá a kórházba ,ahol néz egy UH-t csinál egy vizsgálatot,és vesz vért.Mert veszélyeztetett terhes esetében ,de még egészséges terhesség esetében sem jó semmilyen féle képen egy gyulladás a kismama szervezetében,ha vírus akkor pláne,hiszen ki tudja milyen vírus.Antibiotikumot azt mondta ő csak legvégső esetben ad kismamának.De felír olyan vényes!gyógyszert amit ilyen esetben kismamának kell szedni,semmiképp ne szedjek olyat ami eszembe jut vagy amit a gyógyszerész csak úgy minden előzmény vagy kórkép tudata nélkül oda adja bárkinek mert drága vagy épp el kell adni belőle x mennyiséget.Ha pedig az eredmények nem tetszenek neki,bent tart egy napot megfigyelésen az osztályán ,ahol ha bármi baj van egyből tudnak segíteni,mert hogy nagyobb gyulladás esetén, felerősödhetnek vissza jöhetnek a gyomor bántalmas tünetek,a kismama hamarabb lázasodik,és akár kisebb vérzések is előfordulhatnak.Szóval köszönöm a segitséget. Bár jobban örültem volna ha olyan válaszol aki veszélyeztetett terhes volt ,és átesett betegségen a veszélyeztetett terhessége alatt.:)
2013. máj. 30. 12:14
 9/15 anonim ***** válasza:

Tökre nem mindegy, hogy mi miatt vagy veszélyeztetett, én is az voltam csak mással.


Lényeg hogy megnyugodtál.

Speciel ha magamból indulok ki, nekem egy ilyen "kórház-procedúra" sokkal rosszabbat tesz, mint az otthoni pihenés.


Jobbulást!


1-7

2013. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

És ezt, amit most csináltál, mármint hogy felhívtad az orvosodat, nem tudtad volna még a kérdés feltevése előtt megtenni? És akkor nem kéne itt a válaszolókat szapulni.

Amúgy nem mindegy, hogy van orvosod, vagy simán az SZTK-ba jársz, ugye azt tudod? Mivel gondolom megfogadtad, így neki sokkal nagyobb a felelőssége, sokkal jobban figyelembe vesz téged, ezért ez az alapos kivizsgálás. Úgy is kifejezhetném, hogy nem tesz rád nagy ívből. De ez egy SZTK-s rendelésnél kicsit máshogy működik.

És persze, hogy azt mondta, hogy akármit ne vegyél meg a patikában, hisz terhes vagy! Nekik nem szabad mindent. Azt meg, hogy vényes gyógyszert fog felírni, az lehet az is, hogy egy gyulladáscsökkentőt, amit azért nem osztogatnak csak úgy a patikában.

Amúgy kérdezd csak meg tőle nyugodtan, hogy vírus elpusztítására tud-e gyógyszert felírni neked, ha vírusos betegséged van? Mert ha igen, akkor add meg légyszi nekem is az elérhetőségeit, mert én még vírus elpusztítására gyógyszert soha nem kaptam!

2013. máj. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!