Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes kismama vagyok,...

33 hetes kismama vagyok, megkarmolt a szobacica (nem nagy kb 1cm karmolás) gond lehet belőle? Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Kié a macska? Mit lehet tudni róla? Rendszeresen ellenőrzi állatorvos? Ha igen, akkor én nem aggódnék. Nekem is van macskám, terhesség alatt is volt, hogy megkarmolt a játék hevében, de nem lett baj. Ha a toxoplazma fertőzés miatt félsz, azt nem a karmolás terjeszti.
2014. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Ha toxoplazma fertőzés miatt aggódsz, azt a karmolása is terjeszti, mivel a cicák ugye kaparnak az alomban, amiben ott a kakijuk, így rákerülhet a kórokozó a mancsukra. Ám nem olyan könnyű elkapni, kicsi az esélye, főleg, hogy a macskák az elfogyasztott táplálékkal fertőződnek meg (rágcsálók), így benti macskánál nem biztos, hogy egyáltalán fertőzött. Ha régóta van cicád, és esetleg fertőzött, nagy valószínűséggel te magad már átestél egy fertőzésen,állítólag ilyen esetben nem kell aggódni, bár ebben nem vagyok biztos. Nekem 14 éves korom óta mindig voltak cicáim, most s van kettő, és 2. gyermekemmel vagyok terhes. Sokkal több esély van arra, hogy földből szedett, földközelben termő és nem megmosott gyümölccsel, zöldséggel kapjuk el. Ha mégis aggódsz, lehet kérni laborvizsgálatot toxoplazmózis vizsgálatra
2014. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

LOL. A toxoplazmát a macska egész élete során összesen néhány napig hétig terjesztheti, de akkor is az ürülékében vannak a fertőzőképes "tojások", amiknek érni kell úgy 24 órát a külvilágban mielőtt bajt okoznának. Tehát ahhoz, hogy elkapd a toxoplazmát arra van szükség, hogy találkozz egy macskával, ami épp akkor elkapja életében először, majd épp akkor mikor abban a pár napban üríti, akkor odakakáljon az alomba/kertbe, a szart hagyjátok állni minimum egy napig, ezek után a szart pusztakézzel megfogd majd a kezedet lenyalogasd.


A többi csak városi legenda, a szakirodalom teljes nem ismeréséből fakad. A legszomorúbb, hogy még orvosok is terjesztik a hülyeséget.


A karmolással semmi dolgod. Ha nem vagy terhes akkor is betojsz egy macska karmolástól? Ebből a szempontból nincs különbség. Ha lehorzsolod, megvágod stb. magad, akkor sincs semmi, csak azért, mert terhes vagy... Egy kicsi macskakarmolás nem akkora szám.... Basszus, hány terhes nő tart macskát? Mindegyiket akár csak véletlen is megkarcolja, karmolja a macska körme a 9 hónap alatt és semmi bajuk az ég világon!

2014. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
néhány napig - max. 1 hétig*
2014. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!