Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha minimálbérre vagyok bejelen...

Ha minimálbérre vagyok bejelentve mennyi gyest és gyedet fogok kapni?

Figyelt kérdés
86.500 ft minimálbérre vagyok bejelentve.jön a baba.mire számítsak,mennyi pénzt fogok kapni?
2017. szept. 10. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

A gyed kb annyi mintha táppénzen lennél.

A gyes pedig jövedelemtől függetlenül netto 25650.Ft

2017. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor a gyed az mennyi lehet?hogyan kell számolni?
2017. szept. 10. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:
A bruttó béred 70%-át veszik, és ebből lejön 15% szja meg 10% nyugdíjjárulék. De vannak remek kalkulátorok, ahova ha beírod a bruttód meg a szülés várható időpontját, kiírja, mettől meddig mennyit fogsz kapni. A családi pótlékot meg az adókedvezményt számold hozzá, meg szülés után vmi 64 ezer egyszeri támogatást. Bár nem írtad a kérdésben, de tudod, hogy csedet is fogsz kapni, igaz?
2017. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csedet?az mi?azt mikor kapom?
2017. szept. 10. 22:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

86500 az mi? A nettó? A minimálbérre rakerestem a netem az 127500ft.. Nem legalabbis bruttoba. Na en abbol számoltam neked.


Táppénz eseten 65e ft + 10e adókedvezmény ha eléri a magzat a nemtudom hany napos kort (nezzel utana kb 13.het utan járt)


Csed 76e + 10e adókedvezmény (szülés várható ideje elott 28nappal kerheted,de ennek is nezzel utana, mert en nem fogok es kb meg utana 20hetet ha megszületik a baba itt is adnak meg csp-t is)


Utána gyed 76e +10e adókedvezmény +12e csp.


Kerekitettem.

2017. szept. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen a 86500 az a nettó.köszönöm a válaszod!!
2017. szept. 11. 07:56
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

3-as vagyok.

Ne haragudj, de ezeknek egyáltalán nem néztßel utána, mielőtt gyereket vállaltál? Keress rá gugliban, hogy milyen támogatások. járnak, melyiknek mi a feltétele és melyik mikor jár. Csedet 168 napig kapsz, legkorábban a szülés előtt 28 nappal kérheted, szintén a bruttód 70%-a, csak abból kevesebbet vonnak (nem tudom pontosan, mennyit, mert még terhes sem vagyok).

2017. szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Annyi h a táppénzt azt (mar ha mész táppénzre) napidíjra kiszamoljak es annyit fizetnek ki amit leigazolsz. (ez nekem altalaban 28napos kifieztes volt mert 2*14et igazoltam le, de van ahol 14 naponta kifizetik)

A munkáltató altalaban elmondja mennyit fogsz kapni. Nekem mindig keszsegesen segitettek mindenben. (bar lehet csak nalunk jofejek) 5vtam (asszem)

2017. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!