Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell felmondanom a...

Hogyan kell felmondanom a mostani munkahelyemen, ha még Gyeden vagyok és nem szeretnék oda visszamenni, hanem uj munkahelyet keresek?

Figyelt kérdés
Még sok időm van, de előre érdeklődök, hogy ha odakerülök, hogyan is kell. Mikor munkába állnék, előtte mennyi idővel kell beadni a felmondást? Milyen kötelezettségeim vannak a munkáltato felé? Amikor eljöttem szülni, akkor aláirattak velem egy papirt hogy lemondok a szabadságrol amig gyeden vagyok. Ezt már bánom hogy aláirtam... Ez konkrétan mit jelent?

2017. szept. 25. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem is hallottam.Törvény szerint a csed idejére,és a gyed első fél évére jár a szabadság.Szóval nagyjából egy évnyi szabi halmozódik fel.Ezt,mikor munkába állsz,kiadják.Én így majdnem 2 hónapot voltam otthon szabin.Gondolom akkor te azt írtad alá,hogy ezt a szabit nem kéred,és mikor bejelented,hogy visszamész akkor egyből dolgozol is.Azt viszont nem tudom,ez mennyire legális.
2017. szept. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mindegy mikor mondasz fel, nem számolják a szabit.


Bár azért megkérdeznék egy munkajogászt, hogy lehet ilyet??? Ez szabályos?


Szóval akár most is felmondhatsz, a gyedet ugyanúgy kapod ettől függetlenül.

Én is a fiam 1,5 éves korában mondtam fel, és úgy alakult, hogy csak 1 évvel később lett új munkaviszonyom. Semmi nem volt másképp, mintha megmaradt volna a munkaviszony végig.

2017. szept. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szabadságról nem lehet lemondani
2017. szept. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyerek 3 éves koráig a gyed kezdetétől vállalhatsz másik munkát, nem kell felmondanod. Csupán tájékoztatási kötelezettséged van a munkahelyed felé. Én nem mondanék fel addig semmiképp, második gyereket nem akartok esetleg?
2017. szept. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most a màsodikkal vagyok itthon. Most dolgoznék aztán majd làtjuk lesz e harmadik
2017. szept. 25. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!