Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Májusban lejárt a szerződésem...

Májusban lejárt a szerződésem a munkahelyemen, ha vállalunk új babát hogy jönnénk ki a legjobban?

Figyelt kérdés
Ha minden jól megy a "nagy" 2.születésnapja előtt megszületne a kicsi. Viszont nekem már nincsen munkaviszonyom. Apa mikortól kérheti a GYED extrát? CSED-re gondolom Ő nem mehet el. Sok helyen utánaolvastam, de sajnos nem világos. Azt tudom, hogy akkor nekem le kell mondanom a GYES-ről, mert egyszerre két ellátást nem kaphatunk, de nyilván a GYED jobban megéri.
2017. aug. 24. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Az ellatas maga a gyed, gyed extra nevezetu ellatas nincs. ;)


A ferjed a 6. honaptol igenyelheti, es igen, akkor a gyest is at kell adnod neki. Sajnos csedre tenyleg nem mehet.

2017. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

A férjed kérheti a 169. naptól a GYED-et, és mellé a GYES-t az első gyerek után. Ezt hiba lenne nem igényelni. Neked pedig fizetned kell magad után a TB-t.

Az első fél évben pedig te kapsz két ellátást a két gyerek után, először GYED-et és GYES-t, utána pedig két GYES-t.

2017. aug. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Tehát jár egyszerre két ellátás, de ugyanannak a szülőnek kell őket igénybevennie.
2017. aug. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kerdezo a masodikra gyedet nem fog kapni - irja, hogy megszunt a munkaviszonya.
2017. aug. 25. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
4: de mivel a nagy még nem lesz 2 éves, a nagy után kap még gyedet majd a második gyerek után járó gyes mellett.
2017. aug. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nem is hangzik rosszul:).
2017. aug. 27. 09:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem fog a másodikra csedet és gyedet kapni, mivel májusban megszűnt a munkaviszony. Jelenleg passzív gyedet kap, eü. ellátásra jogosult, de nem biztosított idő májustól. Vagyis, a következő baba születésekor csak gyesre lesz jogosult a 2-dik babával! Ha szeretne a 2-dik babával is csedet és gyedet, akkor újból kell a 365 nap buztosított idő és persze munkahely! Passzív gyed esetén a kedvezményszabály nem alkalmazható!
2017. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!