Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Esti tagozaton tanulok mellett...

Esti tagozaton tanulok mellette dolgozom. Jár a GYES?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy 2 évre visszamenőleg 365 ledolgozott napnak kell lennie. Nos én nem dolgozom két éve (előtte diákmunkában dolgoztam, gondolom az nem számít) viszont még iskolába járok az is igazoltnak számít?
2017. okt. 2. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Az iskola nem.
2017. okt. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
mivel esti így nem, a nappali tagozat számít csak. legalább 365 munkanap vagy 185 munkanap+180 nap nappali tagozatos tanulás (egyetem vagy gimi is beleszámít, vagy nappali okj is). de a gyes alanyi jogon jár, ez kb 30 ezer ft, mindenki kap, szerintem a gyed-re gondolsz.
2017. okt. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyes alanyi jogon jár,így azt fogsz kapni!! De ahogy az előttem lévő írta,te a gyedre gondolhatsz,de azt így nem fogsz kapni.
2017. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyest fogsz kapni, az mindenkinek jár kb. 26 ezer Ft. Gyedet a fent leírtak alapján nem fogsz kapni.
2017. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az esti az "semminek" nem számít!


Amit kapsz az a gyes ami kb 25Ft, illetve családi pótlékot ami 12eFt.

Ha az apuka dolgozik, akkor ezekhez még lehet igényelni 10.eFt adókedvezményt.


Ha az apa dolgozott már eleget hozzá, és jelenleg is dolgozik, akkor a gyerek fél éves korától kérheti ő helyetted a gyed-et a fizetésén felül.

2017. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!