Jár nekem ellátás?

Figyelt kérdés
6 éve volt egy munkahelyről származó munkaviszonyom. Nemrég váltottam munkahelyet a 3 hónap próbaidő a napokban letelt határozatlan idejű szerződésem van. Így jár nekem minden ellátás? Vagy 1 év bedolgozott munkaviszonynak ennél a munkáltatónál is kell lenni? Kérem, aki jártas ebben segítsen. Köszönöm
2017. okt. 4. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
nem értem, utoljára az ez előtti munkahelyed az 6 éve volt? tehát akkor mondtál ott fel? vagy azóta dolgozol? amúgy szülés napján biztosítottnak kell lenned ÉS az előző 2 évben 365 biztosított munkanapnak kell meglennie, az mindegy hogy hány állásból szedted össze azt a 365 napot.
2017. okt. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
6 évig dolgoztam ott. Köszönöm a választ. A két munkahelyed között álláskeresőin voltam 1 hónapot. Az is beleszámít?
2017. okt. 5. 05:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Összesen kell 2 éven belül a 365 nap. Neked ha még nem vagy terhes csak innen is meglesz szülésig valószínűleg.
2017. okt. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, az előző munkahelyeden eltöltött idő is beleszámít, a szülést megelőző 2 évbe, ha beleesik. Viszont írod, hogy 1 hónap volt a megszakítás a két munkahely között. Arra figyelj, hogy ha megvolt a 30 nap megszakítás, akkor a táppénzed viszont nem számít folyamatosnak, tehát csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit időt az új helyen letöltöttél. Ha 28 nap megszakítás volt a 2 munkahely között, akkor lehetsz folyamatos táppénzen.
2017. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Álláskeresőin voltam a két munkahely váltás között abban egy egy hónapban. Elvileg az is beleszámít... De nem vagyok biztos benne.
2017. okt. 7. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!