Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénzt hogy számolják?

Táppénzt hogy számolják?

Figyelt kérdés
Azt gondoltam, hogy otthon vagyok a témában, de valószínű mégsem, mert gyanúsan :D sok egy havi tp-t kaptam. 9-es kóddal vagyok itthon, július közepe óta, és az aug-szept tartó 1 hónapra többet kaptam, mint a nettó fizetésem volt. DE a bruttóból se jön ki, akárhogy számolom a 70%-ot. Remélem vki felvilágosít :) (br. 240.000, tp: 200.000 volt)

2017. okt. 12. 14:23
 1/5 A kérdező kommentje:
GYES-t még kapok, ha ez fontos infó ehhez, amellett dolgoztam
2017. okt. 12. 14:25
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért mert 2 hetes periódusokban számolják el a táppénzt és egyik hónapban előfordul, hogy 2 hetit, másikban 4 hetit, vagy akár 6 hetit is elszámolhatnak.
2017. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de ez 4 heti, ott van a közleményben, semmiképp nem hat, vagy két heti
2017. okt. 12. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez elég furcsa, hacsak nem kapsz valami adókedvezményt.
2017. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem olyan fura ez. Kérdés hogy a számítási időszakban mennyi jövedelmed volt. Esetleg plusz juttatások stb. A tp egyébként nem 70 hanem 50 vagy 60% max.
2017. okt. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!