Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből fogják számitani a...

Miből fogják számitani a Gyedet? Táppénz lesz az alapja?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel 2018 februárban várandós leszek, de veszélyeztetett terhesség miatt rögtön táppénzre kell mennem, akkor a Gyedhez a táppénz alapján fogom kapni, vagy az előző évi bérem alapján? Köszönöm ha válaszol valaki:)

2017. okt. 12. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Először a Csed-et kapod és az a bér szerint van.

Én sem dolgoztam mikor GYEDre kerültem (mert már fél éve otthon voltam) és akkor is a bérem alapján számoltak.

Ezek bér alapján vannak.

2017. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
koszonom a gyors valaszt. tehat teljesen mindegy higy tappenzen vagyok egeszen a szulesig a gyed es a csed a bejelentett fizumbol szamoljak? annyi kerdes meg, juli vegen megszunt a munkam (munkanelkulivel nem szakadt meg a folyamatos munkaviszonyom, most oktoberben kezdek mashol dogozni, akkor is az innen kapott fizumbol kapom majd a gyedet ha nincs meg itt a fél évem? bocsi a sok kerdesert :D
2017. okt. 12. 18:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz nem lesz, mert ellátás soha nem lehet ellátás alapja. Mivel új helyen vagy igy csak a mostani munkahelyeden elért jövedelem számit. Nem is az előző év, hanem a szülést/igénylést megelőző harmadik hónap végétől visszafelé számitott 180 napi jövedelem (vagy 120 vagy 30). Táppénzes időszakot átugorják. Ha ugyanannyi lesz a béred, emelés, premium meg egyebek nélkül akkor a bruttó béredből tudsz kalkulálni.
2017. okt. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
es az miben szamit hogy 180 120 vagy 30nap utan szamolnak? koszi a valaszt amugy ;) brutto 174000 el leszek bejeletve ide az elozo munkahelyem is kb ennyi volt. a lenyeg akkor h nyugodtan elmehetek tappenzre az elejetol ha az allapotom indokolja? a baba a legfontosabb de jo lenne ha nem kapnek tul keveset a babazas alatt
2017. okt. 12. 21:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Húha ez elég macerás dolog.

A törvényben az van,hogy ha van folyamatos 180 nap munkaviszonyod(most nem tudom ebben lehet e megszakítás akár 30 nap) akkor a utolsó munkahelyeden 120 napot keresnek( 4 hónap) a táppénz előtt.És az lesz az alapja a Csednek.

Ha nincs meg 180nap folyamatos akkor a minimálbér 2x-e lesz az alapod.Vagyis lenne de az elég sok :D ezért ha a tényleges jövedelmed kevesebb,akkor még is azt fogják nézni :D

2017. okt. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy 180, 120 vagy 30 napot néznek hogy mennyi van..ha nincs 180 akkor 120-at keresnek, ha annyi sincs akkor 30. Mivel átlagot néznek neked tökmindegy ha folyamatosan bruttó 174 lesz a béred. Mivel ez bőven a minimálbér ketszerese alatt van igy neked mindegy is, ha felette lwnne akkor az lenne a maximum ha nincs meg ez az x (180-120 napod), hiába járna a fizud szwrint sokkal több.


Táppénz nem számit bele ha rögtön 9-es kóddal irnak ki. Ha 8-assal akkor az maximum az első 15 napig betegszabadság hivatalosan, az bérezett napnak számit és csak a fizid 70%-a, rontja a csed, gyed összeg3t erre figyelj.

2017. okt. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!