Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed számítás: szüléstől...

Gyed számítás: szüléstől visszafelé 3. hónap utolsó napjától néznek 180 nap átlagot (táppénzes napokat átugorják) Az összege ebből kifolyólag mindig ugyanannyi lesz?

Figyelt kérdés
Megvan a két éves munkaviszonyom, több is. Viszont a kapott bér minden hónapban változó, több 10ezer ft-os különbségek vannak.
2017. okt. 13. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kerdést. Az általad is írt időszakban (180 nap) kapott fizudat átlagolják és ebből számolják ki amit kapsz minden hónapban, Csedként majd Gyedként. A gyednek van felső határa is.
2017. okt. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a kérdést.

180 nap jövedelmét nézik, ahogy írod. Ezt átlagolják. A csed és gyed, fix összeg lesz. Kiszámolják a napi összeget, és azt fogod kapni.

2017. okt. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez érdekelt volna,hogy amikor megállapítják az elején az összeget, azt kapom-e végig. :-) köszönöm!

Összeg szempontjából akkor úgy a legjobb, ha abban a 180 napban (amit néznek) kerestem a legjobban ugye? Az hogy előtte mennyit kerestem az nem számít.

2017. okt. 13. 12:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy írod. Az a 180 nap számít. Abból állapítják meg a napi összeget.
2017. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy mondod
2017. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést. :-)
2017. okt. 13. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!