Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Üdvözlök mindenkit, azt...

Kurucz Zsolt kérdése:

Üdvözlök mindenkit, azt akarom megtudni, hogy minimálbérből mennyi gyermektartás díjat vonhatnak és elmaradást? , az egész összeget letilthatjak vagy csak az 50 százalékát? Mert ennyit állapítottak meg

Figyelt kérdés
van 180ezer elmaradásom mivel 20ezer forintot utaltam egy éven keresztül nem pedig 30 ezret, ezt is tiltják, ez lehetséges? + a 30ezer folyamatos gyermektartást,

2015. szept. 12. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A 30e az jogerős ítéletben szerepel? Egy tartozasra a jövedelem 33%a tilthato. Az elmaradasra kérhető végrehajtás, ami lehet banki inkasszo is, az viszont azzal jár, hogy a mindenkori öregségi nyugdíj minimumon felül lévő összeget letiltjak.
2015. szept. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen jogerős, és a végrehajtó küldte be a letiltást a munkahelyemre.
2015. szept. 12. 10:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor 33% lesz az. A gond az, hogy ha mellette nem fizeted a tartasdijat, arra is lehet külön végrehajtást kérni és akkor az már két külön követelés, mehet a jövedelmet 50% is.
2015. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudsz megegyezni az anyukával, hogy minden hónapban 10ezerrel többet utalsz, és így másfél év alatt letudod az adósságot? Neki sem állhat érdekében, hogy anyagilag teljesen padlóra kerülj. Esetleg megpróbálhatnál másodállást keresni, hogy minél hamarabb törleszteni tudj. Ha tiltani fognak a fizetésedből, akkor úgyis kénytelen leszel ezt tenni, mivel még a minimálbérből sem lehet megélni, nemhogy annak a töredékéből.
2015. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem lehet vele beszélni, én 20ezer forintba egyeztem meg vele anno, de ő a hátam mögött bement a bíróságra és kérte az emelést 30 ezerre, nem kaptam semmi értesítést sehonnan hogy ő volt ezügyben a bíróságon, egyszer csak akartam levenni a fizetést a számlámról és nem tudtam, a végrehajtó inkasszózta a számlámat, de én mindvégig fizettem a havi 20 ezret a számlájára.
2015. szept. 12. 14:18
 6/12 A kérdező kommentje:
fizettem a tartásdíjat minden hónapban utaltam neki a számlájára,
2015. szept. 12. 14:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, vonhatják az 50%-ot gyerektartásra. Párom élettársának is elmaradása van az exe felé és a fizetése felét vonják. Biztos, hogy kaptál értesítést arról, hogy a gyerektartás bírósági úron lesz megállapítva, a tárgyalás időpontjáról tuti kaptál levelet, max. nem jutott el hozzád.
2015. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen vonják az 50%-át meg plussz a folyamatos gyerektartást 30ezret, ez van a papiron amit kaptam
2015. szept. 13. 11:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Tuti kamu, mert ajánlva kaptál behívót a tárgyalásra.

A fizetésed felét addig vonják, amíg nem nullázódik a tartozásod.

2015. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a nettó jövedelmed 50%an kívül a világon semmit nem vonhatnak. Aki irta az ajánlott levelet a birosarol : a bíróság tertivevenyes ajánlott küldeményeket postaz, amirol-ha nincs otthon a cimzett- jó esetben értesítőt hagy a postás és amit 7 nap múlva akkor is atvettnek minősít, ha a kutya se veszi át.
2015. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!