Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomás gyed? Bővebben lent

Diplomás gyed? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hogy működik pontosan a diplomás gyed?

Most kezdtem el az első félévem egyetemen szeptemberben, ha minden igaz, július közepén fogok szülni. Azt olvastam, hogy 2 aktív teljesített félév kell a diplomás gyedhez. Ha esetleg nekem június 30.án teljesül a 2. félévem, akkor megkapom ugye? Az iskola fogja leigazolni, hogy teljesítettem?

Iskolának kell jelezni azt, hogy én igényelném a diplomás gyedet?

KÖSZÖNÖM A VÁLASZ!!


2017. nov. 3. 17:29
1 2
 11/17 babyboom567 ***** válasza:
78%

Nem akarok kötekedni,de én tavaly december 28-ra voltam kiírva,és december 11.-én megszültem. Jah és az utolsó 2 hónapban alig bírtam mozogni.Nem biztos hogy meglesz a 2 féléved.

Meg volt egy csaj akivel többször találkoztam a kórházban vizsgálaton.Már 3 hónapja volt bent,szinte a terhessége elejétől,mert veseköve meg egyéb problémái voltak,a hátán volt a veséjéből kivezetve a katéter,és szülésig bent kellett maradnia. Huszonpár éves volt,teljesen egészségese kezdte a terhességet.

Szóval nem tudhatod,bármi lehet.

2017. nov. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Isten adja, hogy velem ne történjen meg ilyesmi.
2017. nov. 3. 20:16
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem az a feltétel, hogy be is járjon, hanem csak az, hogy aktív legyen a hallgatói jogviszonya. Az akkor is megvan, ha egész szemeszterben kórházban fekszik.

Egyébként én két gyereket szültem hallgatóként, de csak gyest és családit kaptam. Nagyon helyes, hgy bevezették a diplomás gyedet, épp ideje volt, aki arra fordítja az idejét, hogy tanuljon és kvalifikált szakemberré képezze magát, így többel járuljon majd hozzá a gazdasághoz, az legalább annyira megérdemli, mint aki 18 évesen elmegy szalag mellé biorobotnak.

2017. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
73%
Igen, de úgy vesz ki a "közös" kasszából, hogy bele sem tesz...
2017. nov. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Tisztelet a kivételnek. Én egyetemre járok és mellette dolgozok is.
2017. nov. 4. 06:50
 16/17 anonim ***** válasza:
27%
Én is dolgoztam mellette (amíg be nem töltöttem az első terhességem 16. hetét), elég sokan tesznek így, nem egy ritka dolog.:-)
2017. nov. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha dolgozol mellette akkor az már nem diplomás gyed. Akkor ott a jogosultság a mv. fennállásától következik be, nem kizárólag a nappali tagozatos jv.-tól.
2017. nov. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!