Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha napi bejelentéssel dolgozom...

Ha napi bejelentéssel dolgozom várandósan, akkor kaphatok diplomás GYED-et?

Figyelt kérdés

Most diplomáztam, ősszel születik a babánk. Nyáron és a baba születéséig kaptam egy lehetőséget, amivel napi bejelentésben dolgoznék - tehát csak azokon a napokon lennék bejelentve, amikor dolgozom.


Biztosításom végig van - az egyetemtől jár október végéig, utána passzív jogviszonyom lesz egy új szakon.


A kérdés tehát az, hogy ha akár 120 napot (ami a maximum, amit napi bejelentéssel lehet egy évben) dolgozom napi bejelentéssel, attól függetlenül kaphatok-e diplomás GYED-et? Egyáltalán a diploma és a szülés közti pár hónapnyi munka mennyiben befolyásolja a diplomás GYED igénylését?


Könyvelőknél is érdeklődöm párhuzamosan, még nincs egyértelmű válasz, de hátha van valaki tud valami hasznosat mondani.


Köszönöm előre is!


2017. jún. 25. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Biztosításom végig van - az egyetemtől jár október végéig


Nem, nincs biztosítási jogviszonyod, csak eü szolgáltatásra vagy jogosult.

Diplomás gyedre jogosult leszel, és egyáltalán nem értem, mi nem egyértelmű ebben a kérdésben a kollégák számára...

2017. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, jogosult leszel diplomás gyedre, a napi bejelentés nem befolyásolja amúgy sem, mivel akit naponta jelentenek be, az rendese gyedre sem jogosult. Tehát igen, kaphatsz diplomás gyedet.
2017. jún. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


A biztosítást úgy értettem, hogy a TB fizetve van utánam. Lehet, hogy jogilag két különböző fogalmat takar a kettő, ebbe kavarodtam bele. :)

2017. jún. 25. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!