Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A 91 napos igazolásotok az...

A 91 napos igazolásotok az adókedvezményhez hogy néz (ett) ki?

Figyelt kérdés
Én kértem egy ilyet az orvosomtól, aki az asztalán talált kitöltetlen receptre írta le szinte olvashatatlanul... Elég gagyi. Ez így normális? Nincs ennek valami meghatározott formája vagy ilyesmi?
2017. nov. 14. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Én egy kisebb papíron kaptam meg, a lap tetején az állt, hogy Orvosi Igazolás, géppel van írva, hogy meghaladta a 91 napot stb a szokásos szöveg.

Viszont az első 2 "leleltem", egy vény hátuljára volt firkantva konkrétan. :D A 6 hetes, és amikor visszamentem 9 hetesen. A 12. héten kaptam először normális papírt, leletet. Szerintem nincsen jelentősége, hogy kézzel, géppel, vagy hogyan van leírva, a lényege az, hogy orvosi igazolásod legyen róla. :)

2017. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem eleinte még leletet se adott semmilyen formában, mert nem volt asszisztensnő, és lusta volt gépelni, vagy nem is tudom. Most adott egy ilyet, nézegettem, de ugye nem tudtam hogy kéne ennek kinézni, mondom a NAV-nak egyszer eszébe jut kérni, lehet kiröhögnek ezzel a sajtpapírral.
2017. nov. 14. 14:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is csak egy pici papír, amire rá van nyomtatva, hogy név, lakcím, születési dátum, TAJ azonosító, 91 nap betöltése és a szülés várható időpontja. Ezeket kitöltötte az orvosom, lepecsételte, aláírta.
2017. nov. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Aláírta és lebélyegezte?
2017. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem elfogadták a 13.héten készült uh leletet.
2017. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rendes dokis fejléces A/4-es papírra írt az asszisztens 2 mondatot, hogy a magzat ekkor és ekkor töltötte be a 91. napját, illetve a szülés várható idejének a dátuma is rajta van. Lent doki pecsét és aláírás.
2017. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És különben a kiskönyvet kérik néhol...
2017. nov. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igazából senki nem kéri ezt, csak a NAV kérHETI 5 éven át, ha eszükbe jut, hogy megnézzék tényleg jogosan kérted-e a kedvezményt.


Végül is van rajta pecsét meg aláírás, hát jobb híján ez lesz akkor. Nekem csak az a fura, hogy végül is a NAV kérheti, nekik készül arra az esetre, ha le akarják ellenőrizni, erre ad egy ilyen nem használt vényre kapart olvashatatlan valamit... Azt hittem van ennek valami meghatározott formája vagy ilyesmi.

2017. nov. 15. 10:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs rá formanyomtatvány. Ha aláírta és lepecsételte, akkor jó. Az őt minősíti, hogy ilyen igénytelen.
2017. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

NEm jó az uh nav ellenőrzésen.

Olyan igazolás kell, amit az szerepel, hogy a magzat kora 91 napot meghaladta.

Dobtak vissza olyan igazolást, amin terhességi kor szerepelt, és visszafizettettek egy havi kedvezményt. Jogosan, tv magzati kort kért, vélt fogantatástól.

2017. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!