Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Számolják még valahol az...

Számolják még valahol az országban a várandósság 15. (! ) hetének betöltését a magzati adókedvezményhez?

Figyelt kérdés

Az SZJA törvény 29/A. § (4) b) pontja szerint családi kedvezmény jár a magzat után "a várandósság időszakában (fogantatásának 91. napjától megszületéséig)"


Ezt a szegedi terhesgondozóban úgy értelmezik, hogy utolsó vérzéshez hozzáadnak két hetet és egy "fiktív tüszőrepedés és fogamzás" után számolják a 91. napot. Két éve ez nem volt probléma, mert a 13. és a 15. hét is egy naptári hónapra esett, így nem veszítettem rajta pénzt, de már akkor sem tetszett ez a hozzáállás. Most viszont átcsúszik a 15. hetem, ráadásul ha minden igaz, két magzat lesz, szóval 90 ezer forintunk műlik a hülyeségükön.


Soha nem hallottam még ilyet, hogy az országban bárhol ne a TERHESSÉG 91. napjától adják ki az igazolást. :((


Hova lehet ezzel fordulni, ha még mindig így van? Betegjogi képviselőhöz? Egyenlő Bánásmód Hatósághoz?


2017. ápr. 13. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Sehova. Minek is fordulnál. Hiszen a terhesgondozó értelmezi jól a törvényt!

Az, hogy sok helyen ezt nem veszik figyelembe már más dolog. És ezért sok helyen az igazolást úgy adják ki, hogy a vérzés szerinti 91. napot írják rá.

Ez mindig az orvos felelőssége és mint írtam törvény szerint a fogantatás 91. napjától számolódik a kedvezmény.

Tehát ha az igazolásra az van írva, hogy április 30 a fogantatás, akkor jár áprilisra a kedvezmény, ha az, hogy május 1, akkor csak májustól. Az elsőnél még a doki nekem mondta is, hogy ez olyan hülyeség, mert pl ő ráírja, hogy május 1, de mondjuk az az körüli napokban férj nem is volt otthon :) és mondjuk a tüszőrepedés is csak 1 hét múlva volt (főleg szabálytalan ciklusnál). Úgyhogy nálunk meg is kérdezte, hogy jó lesz-e az a dátum :) A harmadiknál már csak adta az igazolást :)

De ne haragudj ne ezen az egy hónapon múljon már :) És amit nem értek a 90ezer forint. Ez hogy jött ki? Ha már van egy gyerek és velük lesztek 3-an akkor is max 74 ezer különbözetről beszélhetünk.

2017. ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy jött ki, hogy egy gyerekre 10 ezer jár, háromra meg 99 ezer. Ez ezer 89 ezer forint.
2017. ápr. 13. 12:23
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, de azért közel 90 ezer forint ne legyen már mindegy. :(
2017. ápr. 13. 12:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a törvény szövege sem úgy írja, hogy a fogantatásTÓL számított 91. naptól, akkor lenne helytálló így értelmezni. Jó lenne tudni, mi volt a jogalkotó fejében, amikor megfogalmazta a mondatot... :( De nekem a 13. hét betöltése életszerűbb, hiszen az az első trimeszter vége, onnantól "biztosabb" úgymond a terhesség, a 15. hét az semmilyen vízválasztó szereppel nem bír.
2017. ápr. 13. 12:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagyok hogy mit írnak a többiek.

Nekem mindig a 13.hetet mondták.

Egy orvos sem tudná biztosra megmondani, hogy mikor volt a fogantatás. (kivéve a figyelteknél-lombik).

Szóval szerintem kérdező, ragaszkodnék a 13.héthet.

Védőnő mit mond?

2017. ápr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem értelmezi jól a terhesgondozó.

Hiába írja az SZJA tv., hogy a fogantatástól számít, azt az orvos nem írhatja be hasraütésszerűen, nem tudja a fogantatás valós időpontját, milyen alapon számol épp két héttel? Az egyetlen egzakt időpont az utolsó menzesz első napja.

Én azzal érvelnék, hogy a Ptk. szerint a vélelmezett fogamzási idő a gyermek születésének napjától visszafelé számított száznyolcvankettedik és háromszázadik nap között eltelt idő, amit nyilván a születéstől kell visszaszámítani, de ha a szülés várható időpontjától 300 napot visszaszámol, akkor az bőven az utolsó menzesz első napja elé esik, nemhogy két héttel utána.

A betegjogi képviselőhöz fordulnék ezzel.

2017. ápr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

De igen a törvény szövege épphogy úgy írja:

Családi kedvezmény 29/A § 4. bekezdés b) pont "a magzat a várandósság időszakában (fogantatásának 91. napjától megszületéséig)"!

A fogantatás pedig nem az utolsó menstruáció első napja. Tény, hogy ezt csak megbecsülni lehet, mint írtam is az én dokim ezért is mondta már az elsőnél is nekem és kérdezte meg, hogy jó lesz e az a nap.

Egyénként általában ugye 28 napos ciklusokkal számolnak és ebben az esetben ugye a 14. napon van elviekben a tüszőérés/repedés, amikortól "hivatalosan" meg tud foganni baba.

Szóval törvény szerint nem fogsz tudni semmit csinálni, ha így adják ki az igazolás. Ugyanis, ha őket ellenőrzi valaki, akkor ők igenis törvényszerűen járnak el az igazolás kiadásakor (fogantatásra nem írhatja az utolsó menszi napjától számított 91. napot). Max akkor tudnál ezzel "csalni", ha már az utolsó menszi első napját előbb adtad volna meg, viszont akkor meg a terhesgondozásod nem lenne megfelelő.

Egyébként azt hogy a nav egyébként ezt mennyire ellenőrzi nem tudom. Még nem volt hozzá "szerencsém".

2017. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!